İç sularda av yasağı başladı

featured
service

Konu ile ilgili Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada,

“5/1 ve 5/2 Numaralı Ticari ve Amatör Avcılığı Düzenleyen Tebliğlere göre; iç sularımızda 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında Sazangiller, Kadife, Şiraz ve Yayın balığı avcılığı yasaktır. Akarsularımızda olta ile Tatlısu Kefali ve Gümüş Balığı avı serbesttir. Yasağın başladığı tarihte elinde Sazan, Kadife, Şiraz ve Yayın balıkları bulunan satış ve toplu tüketim yerlerinin tesisin bulunduğu yerdeki İl/ İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurarak yasağın başlamasından itibaren en geç 24 saat içerisinde stok tespiti yaptırmaları ve 22.03.2022 tarihine kadar stoklarını tüketmeleri veya satışını durdurmaları gerekmektedir. 15 Haziran’ a kadar sürecek olan av yasağı döneminde yasak türleri avlayan veya satan balıkçılara idari para cezası ile yasaklı ürüne ve av aracına el koyma işlemi uygulanacaktır” denildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet Çiçek ise yaptığı açıklamada;

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan balıklandırma çalışmaları ile göl ve göletlerdeki balık popülasyonlarının desteklenmesi, ekosistemlerinin canlı tutulması, turizme yönelik sportif amaçlı balık avcılığı ve yöre halkının istifade etmesinin amaçlandığını belirtti. Su ürünleri avcılığı yapan kişilerin, 15 Mart – 15 Haziran arasında geçerli olan av yasaklarına, balıkların yılda en az bir kez üremelerine imkân tanınması ve av yasağı dışındaki zamanlarda da yer-boy yasaklarına uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

3387 kez okundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İç sularda av yasağı başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!