İl Daimi Encümen Üyeleri Yığılca’dan

featured
service

İl Genel Meclisi (İGM), 2022 Nisan ayı 1 inci birleşiminde bir araya gelerek, İl Encümen üyelerini ve komisyon üyelerini seçti.

İl Genel Meclisi (İGM), Nisan ayı 1 inci birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal başkanlığında yapıldı.  İl Genel Meclisi encümen ve ihtisas komisyon üyelerinin seçimi yapıldı.5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 10 uncu maddesinin(J)  ve 25 inci maddesi gereğinde İl Encümen üyeleri seçimi yapıldı. Kapalı zarf usulü yapılan seçimde, Hasan Ergin, Hüseyin Yılgın ve  Muhterem Baltacı oy çokluğu ile  il encümen üyeliğine seçildiler.

Toplantının devamında Komisyon üyeliği seçimine geçildi. 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 10 uncu maddesinin (J) bendi ve 16 ıncı maddesi gereğince ihtisas komisyonlarının üyelerinin seçimi gerçekleşti. Önce zorunlu 4 komisyona üye seçimi yapıldı. Daha sonrada 2 komisyon daha oluşturularak, bu komisyonlara üye seçimleri yapıldı.

Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Köye Yönelik Hizmetler ve Tarım Komisyonu ve Gençlik Spor ve Turizm Komisyonu üyeleri seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna; Çiğdem Günal, Şaban Arslan, Dursun Ay, Fazlı Koç, Mustafa Özlü, Muhterem Baltacı ve Ömer Yaman

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna; Hasan Aktürk, Osman İlhan, Hasan Ergin, İbrahim Keleş, Sinan Cumur, İsmail Arsal ve Ergin Özensel

Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu; Mustafa Ezer, Şükrü Sert, Hüseyin Yılgın, Musa Küçük ve Nazmi Çakıroğlu

Çevre ve Sağlık Komisyonu;  Fazlı Koç,Necmi Kurt,Dursun Ay,Şaban Arslan ve Muhterem Baltacı

Köye Yönelik Hizmetler ve Tarım Komisyonu; Musa Küçük,Hasan Ergin,Mustafa Ezer, Necmi Kurt ve Nazmi Çakıroğlu

Gençlik Spor ve Turizm Komisyonu; Mustafa Özlü,Hüseyin Yılgın,Şükrü Sert,Hasan Aktürk ve Ömer Yaman oy çokluğu ile seçildi.

Encümen ve Komisyon üyeleri bir yıl görev yapacaklardır.

Gündemin 6 ıncı maddesi5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17. Maddesi gereğince, İl özel idaresinin bir önceki yıl(2021) gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için oluşturun Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan rapor,İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 21.maddesi gereğince Denetim Komisyon Başkanı Şükrü Set tarafından meclisin bilgisine sunuldu.

Nisan  ayı toplantıları 5 gün devam edecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İl Daimi Encümen Üyeleri Yığılca’dan

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam