Yığılca Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Ali Kaya Dönemi Başlıyor

featured
service

Yığılca Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen olağan genel kurula Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı, Başkan Yardımcısı Bülent Keser, Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, Düzce Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Atilla Şişman, Elektrikçiler Odası Başkanı Serhat Geçtim, Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Vildan Şamandar ve Yığılca esnafları katıldı.

Yığılca Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurulu Başkanlık divanının teşekkülü ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başkanlık divanına tutanakları imzalama yetkisi verildi.

Yönetim kurulu faaliyet raporu okunarak müzakere edildi ve üyelerin oyları ile kabul edildi.

Denetim kurulu raporunun okunması ve müzakeresinin ardından bilanço, gelir ve gider hesapları okundu.

Bilanço, gelir ve gider hesaplarının kabulü yapıldı. Yönetim kurulu ve denetim kurulunun ayrı ayrı ibrasının yapılmasının ardından Yeni dönem çalışma programı ile bu program içinde yer alacak olan mesleki eğitim, teorik ve pratik kurs programlarını ve tahmini bütçeyi incelemek, aynen veya değiştirerek kabulü veya reddi üyelere sunuldu.

Aylık Ücretlerin, huzur haklarının yolluk ve konaklama ücretlerinin tespit edilmesi için yönetim kurulana yetki verildi.

5362 Sayılı kanundaki sınırlar içinde, öğrenci  okutulması, muhtaç durumdaki oda üyelerine yardımda bulunulması ve bu konudaki işlemleri yürütmek üzere yönetim kuruluna yetki verilmesinin kabulü yapıldı.

Bağlı olduğun birliğin muvafakati alınmak şartıyla kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik gayri menkul ve her türlü taşıt alım ve satımına, gayrimenkul karşılığında ödünç para alınmasına karar verilerek bu konudaki işlemleri yürütmek üzere yönetim kuruluna yetki verildi.

Oda eski başkanlarına fahri başkan ve danışman unvanı ve görevi verilmesi için yönetim kuruluna yetki verilmesinin ardından dilek ve temennilere geçildi.

Olağan genel kurulda mevcut başkan Salih Keleş üyelere teşekkür ederek tekrar aday olmadığını açıkladı.

Keleş yaptığı konuşmada 4 dönemdir oda başkalığını yaptığını belirterek tüm üyelere destekleri için teşekkür etti.

Keleş, “4 Dönem ve daha öncesinde yöneticilik ve oda başkanlığı yaptım. 16 yıldır odamızdan maddi olarak hiçbir beklentim olmadı.

Odaların ayakta kalması için mücadele ettim. Esnaflarımızın durumları iyi değildi. Zor geçiniyorlardı. Herhangi bir arkadaşımızı mağdur etmemek için elimden geleni yaptım. Kimsenin işini yapmamazlık yapmadık. Ne yazık ki elimde olmayan nedenlerden dolayı ben bu işi bırakacağım dedim. Benden sonra gelecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Kusuruma bakmayın. Ben buralara menfaat ve para için gelmedim. Vatandaşımıza yardım ve destek için geldim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçimde iki liste yarıştı. Fahri Kaya ve Ali Kaya’nın aday olduğu oda başkanlığı seçiminde üyelerin desteğini alarak Ali Kaya başkan olarak seçildi.

Yeni seçilen yönetim listesi şu şekilde.

Başkan Ali Kaya

Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Keleş, Necati Akın, Ferdi Gökmen, Seyit Ahmet Bıçaklı, Yeter Şener, Uğur Kara

Denetim Kurulu Üyeleri

Turgut Temizel, İlhan Yavuz, İbrahim Çengel

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yığılca Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Ali Kaya Dönemi Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!