Siyasiler gazetecileri unutmadı – Yığılcanınsesi Gazetesi

featured
service

    AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yerel ve ulusal basın mensuplarının günün kutlayarak, “İlimizde yerel ve ulusal olarak gazetecilik görevini yapan tüm gazeteci arkadaşlarımın gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dolu çalışma hayatı diliyorum” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Keskin, yayınladığı mesajında “ Kar, yağmur, çamur demeden, gece gündüz çalışan ve buna rağmen emeklerinin karşılıklarını alamayan gazetecilerimiz çağın en dinamik mesleklerinden birini yapmaktadırlar. Gazetecilik mesleği, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir.

Basın, Türkiye’nin çağdaşlaşma sürecinde önemli görevler üstlenmekte ve üstlendiği görevleri de başarıyla yerine getirmektedir. Toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarının çalışma koşullarının kolaylaştırılarak daha iyi imkânlara ulaştırılması büyük önem taşımaktadır. Gazetecilerin çalışma şartlarının daha da iyileştirilmesi, basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması, hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlara kavuşturulması yönünde attığımız adımlar, kuşkusuz medyamıza güç kazandıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ilimizde görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerimiz olmak üzere tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’da yayınladığı mesajında gazetecileri unutmadı. 

Caboğlu, “Şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur. Vatandaşlarımız adına gözlemleyip yaşananları kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken de bazen ailesinden bile fedakarlıkta bulunarak kutsal bir görevi yerine getiren toplumun sesi olan Basın mensuplarımız, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri geldiğinde canlarını ortaya koyarak görev yapmaktadırlar. Özgür ve tarafsız bir basının varlığı şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan biridir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyor, aile bireyleriyle birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum”dedi.

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak, “Gazeteciler için gelecek günlerin aydınlık ve çağdaş çalışma koşullarını beraberinde getirmesini diliyorum” dedi.

İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Demokrasimizin güvencesi, kamunun bağımsız denetçisi ve toplumun haber alma hakkının gönüllü sağlayıcıları basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun. Toplumu ileriye taşıyan, bilgiyi ulaşılabilir kılan, geçmişi başarı hikayeleri ile dolu gazeteciler için gelecek günlerin aydınlık ve çağdaş çalışma koşullarını beraberinde getirmesini diliyorum. Çalışan gazetecilerimiz tarafsız ve sansürden uzak anlayışın hakim olacağı bağımsız haberciliğe olanak sağlayan basın dünyasında çalışmayı her zamankinden daha çok hak etmektedirler.  Yaşadıkları nice zorluk ve haksızlık karşısında her bir gazetecinin mesleğini sürdürme arzu ve hevesi her türlü takdirin üzerindedir.  Ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen basın mensuplarımız bu yönüyle milletin duygularına tercüman, düşüncelerine ses olmaktadırlar. Basın çalışanlarımızın prensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri bu önemli görevleri için teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, 120 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cemşit mesajında şu bilgilere yer verdi, “Basın, vatandaşın gören gözü, işiten kulağı olarak çağdaş demokrasilerin en temel unsurlarındandır. Basın özgürlüğü ise gerçekleri öğrenme hakkıdır. Ve bu hak ancak gazetecilerin baskı, yönlendirme ve sansüre maruz kalmadan görevlerini yapabilmelerinden geçer. İşsiz kalma korkuları olmadan, özgürce, sadece haberin kendisini düşünerek yazdıkları, günleri yaratmak bizlerin boynumuzun borcu.

Bizler şunu çok iyi bilmekteyiz ki, her şeye rağmen birçok yerel, ulusal, yazılı ve görsel basın mensubu, vatandaşın haber alma hakkına sahip çıkarak, halkın sesini duyurmak için çaba sarf etmektedir.

Çok zor bir dönemden geçmemize karşın mesleğin etik ilkelerini savunmaktan geri durmayan, cesur “Gazetecilerimizin” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sansürden ve otosansürden uzak özgür günleri geri getireceğimize söz veriyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın emekçilerine başarılar diliyorum.” Dedi.

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “Demokrasinin vazgeçilmez yapı taşlarından biri olan özgür basın, halkın bilgilenme ve haber alma hakkının en etkili aracıdır” dedi.

Caymaz, “Basın mesleğinde çalışanlar ile işverenleri arasındaki ilişkilerin ve çalışma koşullarının düzenlenmesine ilişkin, 212 Sayılı Yasanın, yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 günü, Ülkemizde her yıl “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. Demokrasinin vazgeçilmez yapı taşlarından biri olan özgür basın, halkın bilgilenme ve haber alma hakkının en etkili aracıdır. Teknolojik gelişmelerin hızı, çeşitliliği bilgiye ve habere erişimi kolaylaştırmakta,  tarafsız doğru, ilkeli,  haberciliğin önemi her geçen gün daha da artmaktadır.  Basın mensuplarının vatandaşlarımızı bilgilendirirken tarafsızlık ilkesine, meslek etik kurallarına uymaları, hak ve özgürlüklere saygı göstererek toplumsal sorumluluğu gözetmeleri büyük önem arz etmektedir. Zorlu koşullarda dahi mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek kamuoyunun doğru ve tarafsız olarak bilgilendirilmesinde önemli rol oynayan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice mutlu, sağlıklı ve başarılı yıllar dilerim” dedi.

2839 kez okundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Siyasiler gazetecileri unutmadı – Yığılcanınsesi Gazetesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!