Yığılca Belediyesi İle Bolu Belediyesi Arasında Protokol İmzalanacak

featured
service

Yığılca Belediyesi, Bolu Belediyesi ise protokol imzalayacak.

Bolu Belediyesinden tedarik edilecek muhtelif malzemeleri Yığılca Belediyesi maliyetine alacak.

Konu ile ilgili Bolu Meclisine sunulan teklif oybirliği ile meclisten geçti.

Muhtelif malzeme talep eden Yığılca Belediyesi’ne maliyetine satış yapılmasına imkân sunan teklif Bolu Belediye Meclisi’nden geçti.

Bolu Belediye Meclisi’nin gerçekleşen Aralık Ayı 2. Birleşiminde, Düzce ilinin Yığılca ilçesini ilgilendiren önemli bir konu görüşüldü. Toplantıda Belediye Kanunu’nun 75. Maddesine ilçede ihtiyaç duyulan muhtelif malzeme taleplerinin bedelli olarak karşılanması amacıyla, Bolu Belediyesi ile Yığılca Belediyesi arasında protokol imzalamak üzere Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yetki verilmesi için Meclis’ten yetki istendi.

Oylama öncesi konuya ilişkin açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ilçe belediyelerine yönelik uygulanan ‘tek fiyat’ tarifesinden Yığılca ilçesinin de faydalanmasını istediklerini söyleyerek, “Yığılca Belediyesi’ne bedelsiz vermiyoruz. Ancak tüm ilçe belediyelerimize tek fiyat uyguluyoruz. Aynı şekilde Yığılca’yla da protokol yapmak için yetki istiyorum. Yığılca Belediye Başkanımızın kendisi ziyarette bulundu. Bolu’nun kendileri için önemli olduğunu belirtti. Sebebi de Yığılca dışındaki Yığılcalıların, büyük kısmının Bolu’da yaşamasıymış. Neredeyse Yığılca’nın iki katından fazlasının Bolu’da yaşadığını söyledi.  ‘Düzce Merkez’de pek Yığılcalı yoktur. O yüzden desteğiniz bizim açımızdan önemli’ dedi. MHP’li bir başkan. Çok güzel bir uyum yakalamışlar. Yığılca’nın iki önceki Belediye Başkanı CHP’liydi. Sonra AKP’li bir başkan aldı. Sonra MHP’li başkan. O eski başkan ile yeni MHP’li başkan ziyaretimize birlikte geldiler. Bu beni çok mutlu etti. İnşallah bizde de o kültür yakalanır.” diye konuştu.

Başkan Özcan’ın konuşmasının ardından protokol imzalanması için Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yetki verilmesi talebi oylamaya sunuldu. Teklif, oturuma katılan tüm Meclis Üyeleri’nin “evet” oylarıyla, oybirliğiyle kabul edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yığılca Belediyesi İle Bolu Belediyesi Arasında Protokol İmzalanacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!