Yığılca Dernekleri Bolu’da Bir Araya Geldi

featured
service

Türkiye geneli Yığılca Dernekleri bu kez Bolu’da bir araya geldi.

Aylık olarak Yığılca’nın genel sorunlarını ele alarak gündem maddeleri oluşturan Türkiye geneli Yığılca dernekleri Bolu Yığılcalılar Derneği ev sahipliğinde Bolu’da bir araya geldi.

Yapılan ilk 5 toplantı sonrası Yığılca Federasyonunu kurmayı başaran dernekler Bolu’da bir araya gelerek 6. Toplantısını  gerçekleştirdi.

6. toplantının ana gündem maddesi Yığılca turizmi oldu.

Toplantıya Bolu Yığılcalılar Derneği Başkanı İlhami Karaduman, Kdz. Ereğli Yığılca Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İlyas Yıldırım, Yığılca Kültür Turizm Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gökhan Alkan, Bolu Yığılcalılar Derneği Başkanı İlhami Karaduman, Gebze Çayırova Darıca Dilovası Düzceliler Derneği Başkanı Durmuş Yağcı, Körfez Düzceliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fettah Gürbüz, Düzce Yığılcalılar Derneği Başkanı Yunus Akkan, Alkan Medya Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Alkan katılım sağlarken derneklerin başkan yardımcıları ve yönetim kurullarından isimlerde toplantıda yer aldı. Kocaeli Yığılcalılar Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nezih Ekrem Keleş toplantıya iş yoğunluğundan dolayı katılım sağlayamadı.

Yığılca turizmi için harekete geçen dernekler “Yığılcalılar Sarıkaya Mağarasında Buluşuyor” etkinliği için gün sayıyor.

7.si Yığılca’da yapılacak toplantı için turizme katkı sağlamak gerektiğinin altını çizen başkanlar Yığılca Kültür Turizm Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde “Yığılcalılar Sarıkaya Mağarasında Buluşuyor” etkinliği düzenleyecek.

Binlerce Yığılcalıyı mağarada düzenlenecek etkinlikte buluşturmayı hedeflediklerini belirten Yığılca Kültür Turizm Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gökhan Alkan, “Temmuz ayı içerisinde yapmayı hedeflediğimiz programın alt yapısını oluşturuyoruz. Amacımız gurbette yaşayan hemşerilerimizi ve Yığılca’da yaşayan vatandaşlarımızı Sarıkaya Mağarası önünde bir araya getirerek farkındalık oluşturmak. Bu ay içerisinde gerekli görüşmeleri tamamlayarak programın içeriğini paylaşacağız. Geleneksel hale getirmek istediğimiz Yığılcalılar buluşmasının ilki Batı Karadeniz’in en büyük mağaraları arasında yerini alan Sarıkaya Mağarasında yapılacak” dedi.

Yapılan toplantı sonrası Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’da dernek başkanları ile bir araya geldi.

Bolu’da ki Yığılcalılara değinen Başkan Özcan, “biz hemşehriyiz. Yığılca bizim eski ilçelerimizden. Aynı millet, saf temiz duyguları taşıyan samimi insanlardan oluşan Yığılcalı vatandaşlarımızı seviyoruz. Bolu hepimizin. Bizlerde sizler için elimizden geleni yapmaktan kaçınmayız” dedi.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
2
vir_sl_
Virüslü
Yığılca Dernekleri Bolu’da Bir Araya Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!