Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Mahiroğlu, iki mührü de sökerek kaçak inşaatını kamufle edip inşaat çalışmasına devam ediyor

featured
service

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu’nun Boğaz’a nazır Sarıyer’de bulunan kaçak villasıyla ilgili yeni bir ayrıntı ortaya çıktı.

Kaçak villayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İstanbul Müdürlüğü ekipleri ve İBB’ye ait ekipler ayrı ayrı mühürlemişti. Mahiroğlu, iki mührü de sökerek kaçak inşaatını kamufle edip inşaat çalışmasına devam ediyor.

İstanbul Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nün kaçak villa inşaatıyla ilgili 1 Eylül tarihinde Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne kaçak inşaatın durdurulmasıyla ilgili yazdığı yazı ortaya çıktı.

Yazıda, Sarıyer Kireçburnu Mahallesi, 495 ada, 1 parsel sayılı taşınmazda izinsiz inşaat çalışmaları yapılması sebebiyle daha önce İstanbul Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından mühürlenen inşaatla ilgili 1 Eylül’de yerinde inceleme yapıldığı anlatıldı.

FAALİYETLERİ DURDURUN

İnceleme sonucunda inşaat faaliyetlerinin devam ettiğinin görüldüğünün ancak herhangi bir izin belgesinin Cafer Mahiroğlu tarafından, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerine sunulamadığının altı çizildi.

Müdürlük, konunun hızlı bir şekilde incelenerek inşaat faaliyetlerinin durdurulması amacıyla Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne yazı gönderdi.

Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden kaçak villayla ilgili 15 gündür herhangi bir yaptırımda bulunmaması dikkat çekti.

HALK TV PATRONU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Öte yandan, Bakanlık ekipleri tarafından tekrar yapılan denetimlerde İBB yönetiminin herhangi bir işlem gerçekleştirmediği, ayrıca Mahiroğlu’nun çifte mührü sökerek inşaata hız kesmeden devam ettiği tespit edildi.

Mahiroğlu’nun hukuk tanımazlığını tutanak altına alan ekipler İBB’yi Boğaziçi öngörünümünde yer alan ve İBB’den sorumluluk sahasındaki villada işlem yapmasını istedi.

İBB ekipleri henüz bir yıkım ve mühürleme işlemi gerçekleştirmezken Mahiroğlu’nun hukuk tanımaz tutumuna karşı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İstanbul İl Müdürlüğü’nün, hem İBB hakkında hem de Mahiroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

İNŞAATIN DIŞ CEPHESİ BİTTİ

Mahiroğlu, tüm uyarılara rağmen kaçak inşaatını tamamlamak üzere. İBB yönetiminin görmezden geldiği, Mahiroğlu’nun da huhuk tanımadığı villanın tamamında inşaat yürüttüğü SABAH’ın drone ekibi tarafından görüntülendi.

Mahiroğlu, geçen hafta başladığı, çatı katına ve villanının etrafının boardex ile kaplamasını tamamladığı görüldü.

İskelelerinin de söküldüğü ve toplanmayı bekliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Mahiroğlu, iki mührü de sökerek kaçak inşaatını kamufle edip inşaat çalışmasına devam ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!