1. Uluslararası Apiterapi kongresinde 3. Gün Yığılca’nın

featured
service

Düzce Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “I. Uluslararası Apiterapi Kongresi” kapsamında programın üçüncü günü Yığılca ilçesinde gerçekleştirildi.

Program kapsamında uluslararası kongre heyeti, Sarıkaya mağarası ve Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezini ziyaret etti.

Son olarak Yığılca kaymakamı Hüseyin Demirkol, Apiterapi kongresi kapsamında makamına gelen heyeti kabul etti.

 Yığılca Kaymakamlığı himayesinde Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu ve beraberindeki heyet ile birlikte son gün değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Yığılca Kaymakamlığı toplantı salonunda Yığılca arısının geleceği ve apiterapi konuları görüşüldü.

Gelen heyeti karşılayan Kaymakam Demirkol, öncelikle böyle bir kongrenin paydaşı olmaktan ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek;

“Arıcılık, ülke ekonomimize katkı sağlayan önemli bir yetiştiricilik ve üretim alanıdır. Bu hususta ilçemiz arıcılığı özel bir konuma ve ayrı öneme sahiptir. Yığılca ilçesinin coğrafyası kapalı havzası ve özel olan Yığılca arısı ile arıcılık sektöründe büyüyen bir değere sahiptir.

Bilindiği üzere arıcılık sektörü geleneksel olarak sadece bal üretim ve bal sektörü olarak tanımlanmış olsa da son yıllarda ülkemiz geneline yayılan ve ilimiz arıcılık sektörünün de katkı sunduğu çalışmalar çerçevesinde alternatif arı ürünleri üretimi tüm dünyada olduğu gibi önemini artırmaktadır.

Öğrendiğimiz ve daha da öğrenecek olduğumuz bu sırlı sektörün insana ve insanlığa olan katkısını siz değerli hocalarımız ve sektörün tüm paydaşlarının ortak eseri olacaktır. Bu bağlamda İnsanı yaşat ki devlet yaşasın sözünü şiar edinmiş bir millettin evladı devletin görevlisi olarak insana ve doğaya bu kadar güzel dokunuşlar yapan siz değerli hocalarımız ve katılımcılarımıza teşekkür ederim” dedi.

Kaymakam Demirkol’a, Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu tarafından plaket takdim edildi.

Yapılan toplantının ardından Yığılca Kaymakamlığı önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Kaymakam Demirkol’un misafirleri onuruna vermiş olduğu akşam yemeğinin ardından heyet Yığılca’dan ayrıldı.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
1. Uluslararası Apiterapi kongresinde 3. Gün Yığılca’nın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!