Balköy Kooperatifinde Büyük Revizyon

featured
service

Balköy Yığılca Kooperatifi son genel kuruldan sonra kooperatifin işleyişinde ve faaliyetlerinde revizyona gidiyor. Ortaklık yapısında gerçekleştirilen revizyonun ardından sermaye yapısı ve ticari faaliyetlerinde de arıcılık sektöründe adından söz edilen bir marka olma yolunda ilerlemek için Yönetim Kurulu gerekli tüm çalışmaları gerçekleştiriyor.

 • Balköy Yığılca Ulusal Bir Marka Olacak

Kooperatif Başkanı Said Cesur yapmış olduğu açıklamada “Kooperatifin kurumsal kimliğine kavuşturulması ve faaliyetlerinin Türk Ticaret Kanunu hükümlerine uygun hale getirilmesi için yönetimimizle gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda ortaklık yapımızda keskin değişikler yaptık. Bu süreci nihayete erdirdik. Bundan sonra sermaye yapısında ve ana sözleşmesinde gerçekleştireceğimiz köklü bir revizyon ile arı ve arıcılık ürünleri pazarının hakimi olmaya aday tam anlamıyla arıcılarımızın ürettikleri ürünleri daha değerli hale getiren, onları destekleyen ve her alanda kendilerine öncülük eden ticari bir yapıya kavuşmuş olacağız. Başkan Yardımcımız Turgut Ilgın, Balköy Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi ve Sözcüsü Nizamettin Kalaycı,  Yönetim Kurulu Üyelerimiz Gökhan Alkan ve Murat Atasoy ile birlikte çok verimli bir çalışma gerçekleştirdiğimize inanıyor ve bu inanç doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Yönetim Kurulu üyelerimizin tamamına verdikleri maddi ve manevi desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar kooperatifimizden desteklerini esirgemeyen tüm Kaymakamlarımıza, idarecilerimize ve arıcılarımızın her birine tek tek şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 • Yığılca Arı Irkının Korunması Sadece Devlet Desteği İle Mümkün Değil

Yığılca arısı ırkının korunmasına dikkat çeken kooperatif başkanı Said Cesur, “Kooperatifimiz tarafından Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı TARGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü)’ e geçekleştirilen başvuru sonucu 2024 yılı için planladığımız çalışma kapsamında Yığılca Bal Arısı ekotipinin ve genetik kaynağının halk elinde korunması ile ilgili çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmamızdaki amaç Yığılca Arısı gen kaynağının öncelikle Yığılca Arı Irkıyla uzun yıllar çalışmış üreticilerimizin ürettiği arılar ile koruma altına alınması olacak” dedi.

 • Kovanda Arı Yığılca’ da Hayat Var Projesi

Balköy kooperatifi ortaklığı ile Yığılca’da arı ve arı ürünlerinin marka haline geldiğini ifade eden Cesur, “Yığılca Kaymakamlığı mihmandarlığında Düzce Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje ile arıcılarımızın ürettikleri, bal, propolis, arı zehri gibi arı ürünlerinin işlenerek daha değerli hale getirilmesini sağlayıp, pazara sunacağız. Proje kapsamında arıcılarımızın kullanımı için alet ve ekipman alımı safhasına gelindi. Buradaki süreci projenin tamamlanmasına müteakip tedarik zincirleri ile genişleterek pazarda daha aktif bir rol model olacağız” dedi.

 • Arıcılarımıza Uygun Alet ve Ekipman Sağlanacak

Arıcılar için uygun alet ekipman sağlanacağını belirten Cesur, “Bizim amacımız Balköy Yığılca markası ile üretim yaparak arıcılarımıza rakip bir konumda olmak değil. Arıcılarımızın önünü açan girişimlerde bulunarak arıcılarımızın ürettiği arı ve arıcılık ürünlerini daha kaliteli üretmelerine yardımcı olarak onlara pazarlama ortamı sunabilmek. Böylelikle arıcılarımızın emeklerinin daha fazla değer kazanmasına ve maddi anlamda ellerinin güçlenmesine yardımcı olmak için mücadele veriyoruz. Bu çerçevede onlara ortak kullanabilecekleri üretime yönelik malzeme ve ekipman desteğini de bizler sağlayacağız.” dedi.

19
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
4
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Balköy Kooperatifinde Büyük Revizyon

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 12 Ekim 2023, 15:46

  Bu kooperatifle yığılcada arıcılık çok iyi yerlere gelebilir. Toplanan arılar paralar hep hayali şeyler için harcandı. Birşeyler yapmaya çalışıyorlar inşallah istedikleri yere getiririrler kooperatifi

 2. 12 Ekim 2023, 15:54

  Bunlar iyi güzelde kooperatifin arılarını malzemelerini yiyenler var. bizden para toplayan paraları nerelere harcadıkları belli olmayan adamlar var. onlara ne yapacaksın başkan onları da söyle.

 3. Balköy kooperatifi son zamanlarda yaptığı atılımlar ile adını sıkça duyuruyor. Ölü kooperatif yeni yüzlerle marka olma yolunda başarılar

 4. Sait beyi belediye başkan adayı yapın. kooperatif işlerinin sonu yok yığılcada birlik olma kültürü yok başkanım bırak bu işleri boşuna zamanını öldürme. adı geçen aday adaylarının hepsi menfaat peşinde. senin gibi düzgün insanlar siyasete girmeli

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam