Bu Yığılca’ya hakarettir

service

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın aday tanıtım toplantısında yaptığı açıklama ilçe gündemine oturdu.

Yapılan açıklama farklı görüşlere neden olurken ilk tepki İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Muhterem Baltacı’dan geldi.

Vekil Özcan’ın, “ Gericiliğin, yozluğun, yobazlığın kol gezdiği bir yerde, göç veren bir yerde böyle bir kardeşiminizin çıkması bana göre anlamlıdır” cümleleri Yığılca halkı tarafından tepkiye neden oldu.

İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Baltacı, “Gericiliğin, yozluğun, yobazlığın bol yerde dediği yer Yığılcadır. Yığılca’yı küçük görenler makus tarihlerinde kaybolup gitmiştir. Düzce’nin talihsizi Talih Özcan” diyerek tepki gösterdi.

Yığılca halkı ise sosyal medya sayfalarında dolaşan bu görüntülere tepki göstererek “Yakışmadı Özcan” ifadelerine yer verdiler.

Siyasi kanatta da tepkilere yok açan görüntüler sonrası, Yığılca AK Parti İlçe Başkanı Dursun Albayrak, “

Yığılca ve Yığılcalı vatandaşlarımız adına büyük hicap duyuyorum.Düzce’nin Talih’i olmak istediğini söyleyen fakat hakaretleriyle, ‘talihsiz’ açıklamalarıyla sürekli gündeme gelen CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ı şiddetle kınıyor, Yığılcamız ve aziz vatandaşlarımıza yönelik kullandığı ifadeleri kendisine iade ediyorum.Düzce’den bi haber olduğunu her fırsatta ortaya koyan Talih Özcan, CHP zihniyetini yine gözler önüne sermiştir. Yıllardır söylemlerini değiştiremeyen ve millete saygı duymayı beceremeyen bu zihniyeti milletimizin takdirine havale ediyorum. Millete hakaret etme cüretini siz nereden alıyorsunuz?” ifadelerinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Yığılca İlçe Başkanı Hasan Daşsın ise, “Düzceli olduğu iddia ederek, Düzce’den vekil çıkan bir şahsın İlçemize ve İlçemiz insanına aşağılayıcı hakaretlerde bulunmasına Milliyetçi Hareket Partisi olarak asla izin vermeyiz ve verdirmeyiz. İzlediğimiz görüntüler de orada bulunan şahıslar Yığılcalı değillerdi sanırım. Nasıl tepkisiz kalınmış anlam veremiyorum. Memleket siyaseti yapan bir partide bu açıklamaların yapılması büyük bir hezeyandır. Bu vekilin derhal çıkıp kamuoyundan özür dilemesi lazım. Hangi yüzle bu aziz milletin karşısına çıkarak oy isteyecek. Çıkıp ben Yığılca için demedim demesin. Vatanımızın neresine olursa olsun milletimize bu hakaretleri savuran bu şahsı sahip çıkılmamalıdır. Çıkanları da kim olursa olsun şiddetle kınıyorum” dedi.

BALKÖY yönetimi adına açıklamada bulunan Said Cesur, “ Yığılca Türkiyenin Parlayan Yıldızıdır!. “Gericiliğin, yozluğun, yobazlığın kol gezdiği bir yerde…” demek ne demek ? Olur da bu kadar Talihsiz bir hakaret olmaz, olamaz ! Arısıyla, doğasıyla, devletine saygılı insanıyla Türkiye’ye mâl olmuş bir ilçe için kullanılan bu tabirler Yığılcamıza ve Yığılcalılara hakarettir. Bu açıklamayı yapan şahsı kamuoyunun vicadanına havale ediyorum. Allah ıslah etsin” dedi.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi kanadında henüz resmi bir açıklama gelmedi.

CHP Adayı Önder Atasoy ve CHP İlçe Başkanı Zeynel Çamlı’nın da konu ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
46
sinirli
Sinirli
3
_a_rm_
Şaşırmış
2
vir_sl_
Virüslü
Bu Yığılca’ya hakarettir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. Sende suç yok sana oy verenlerde suç bu adamlara yığılcadan bir oy dahi çıksa o oy veren asla o topraklarda doğmamıştır yazıklar olsun yazıklar olsun

  2. bunlar böle yapabiliyorsa şimdiden seçildiklerinde naparlar acaba

  3. Osmanlı’nın derin izlerini barındıran bu tarihi ilçemize yakışıksız ve mesnetsiz bir şekilde açıklama yapan kendinden başkasını bu tür ifadeyle açıklama yapan CHP zihniyeti bu ülkenin kanayan yarası dır. Kendi benliklerini *** kaplamış zihniyet Yığılca ismini ağzına besmeleyle almalı vicdan yoksunu zihniyeti birdaha ilçemizin hiçbir yerinde görmek istemiyoruz …

  4. Aslında bu açıklama chp nin tepeden tırnağa halka bakış açısıdır veklin açıklaması bir anlamda itiraf niteliğindedir kendilerinden olmayan kim varsa bunların gözünde sinek kadar değeri yoktur fazla söze hacet yok millete tepeden bakan milleti hakir gören kendisini milletin efendisi olarak gören zihniyetin tipik bir örneği Allah bu milleti chp nin eline düşürmesin

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam