Bayraklı Belediye Başkan adayı Bilal Kırkpınar kimdir? Bilal Kırkpınar kaç yaşında ve nereli?

featured
service

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte seçimde yarışacak adaylarla ilgili araştırmalar da hız kazandı. Bu kapsamda AK Parti Bayraklı Belediye Başkan adayı Bilal Kırkpınar’ın hayatı ve biyografisi de merak edilen konular arasında yer aldı. Siyasete AK Parti gençlik kollarında başlayan Bilal Kırkpınar, 2010 – 2015 yılları arasında İzmir İl gençlik Kolları vazifesini yürüttü. Peki, AK Parti Bayraklı Belediye Başkan adayı Bilal Kırkpınar kimdir? Bilal Kırkpınar kaç yaşında ve nereli? Bayraklı Belediyesi hangi partide? Mevcut Bayraklı Belediye başkanı Serdar Sandal kimdir? 2024 İzmir Bayraklı Belediye başkan adayları kimler? İşte detaylar…

AK Parti Bayraklı Belediye Başkan adayı Bilal Kırkpınar kimdir?

Kendini ve bugüne dek yaptığı siyasi çalışmaları anlatan Kırkpınar,

“1983 Erzurum doğumluyum. İlkokul birinci sınıftan itibaren Bayraklı’da büyüdüm. Mansuroğlu, Manavkuyu mahallelerinde oturuyoruz. Akrabalarımız da burada. Siyasete AK Parti gençlik kollarında başladım. 20 senedir siyasetin içindeyim.

AK Parti Bayraklı Belediye Başkan adayı Bilal Kırkpınar kimdir İşte siyasi hayatı ve biyografisi

Birçok kademede görev aldım. 2010 – 2015 yılları arasında İzmir İl gençlik Kolları vazifesini yürüttüm. Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ Bey’den görevi devralmıştım. 2015 seçimlerinde Haziran’da 10’uncu sıra, Kasım’da 7’nci sıradan milletvekili adayı oldum. Yaklaşık 5 yıldır AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı bünyesinde, Karadeniz bölgesinde koordinatörlük vazifesini yürütüyorum. Bir dönem il başkan yardımcılığı da yaptım” dedi.

Bayraklı Belediyesi hangi partide?

2019 Türkiye yerel seçimlerinde İzmir Bayraklı Belediyesini 106.485 alınan oy ve %55.11oy oranı ile CHP adayı Serdar Sandal kazanmıştır.

2019 yerel seçimleri Bayraklı Belediye Başkanlığı Oy Oranları;

CHP %55.11
AK Parti %41.10
Saadet Partisi %1.45
BBP %0.70
DP %0.51
TKP %0.48
Diğer %0.65

Mevcut Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal kimdir?

Serdar Sandal, 1969 Tunceli doğumlu, evli ve bir çocuk babasıdır. Eşi Aylin Sandal Özel Çakabey Anadolu Lisesi’nde öğretmen olarak görev yapmaktadır. Oğlu Yağız Sandal ise Yaşar Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü başarıyla bitirmiştir.

Matematik bölümü mezunu olan Sandal, on beş yıl özel eğitim kurumlarında matematik öğretmenliği yapmıştır. Bu süre zarfında onlarca matematik ve geometri ders kitabı hazırlamıştır. Özel bir eğitim kurumunun yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiş aynı zamanda İzmir Sanayici ve iş Adamları Derneği (İZSİAD) üyeliğini sürdürmüştür. Ayrıca İzmir Ticaret Odası (İTO)’nda meclis üyeliği ile eğitim komite başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

İş dünyasını iyi tanıyan, ekonomik politikalar ve ülke kalkınması sürecinde köprü görevi görecek nitelikleri geliştiren program süreçleri içinde yer alan Sandal, nitelikli büyüyen bir toplumun ekonomik anlamda hangi noktalara ulaşabileceğini proaktif süreçlerle önemli platformlarda sık sık dile getirmektedir.

Sadece bireyin değil kolektif bir anlayışla toplumsal kalkınma modeli olarak pozitif durumu hedefleyen ve somut bir bakış açısıyla bütüncül bir yaklaşımı savunan Sandal, toplumun geneline yayılan bir ekonomik, siyasal ve kültürel gelişmenin peşinde olmuştur.

Siyasi çalışmalarına üniversite yıllarında başlayan Sandal, çeşitli öğrenci dernekleri ve kitle örgütleriyle genç yaşta tanışma fırsatı bulmuştur. Daha sonraki süreçte Bilimsel Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı (BİLSES) Yönetim Kurulu Üyeliği ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde aktif olarak çalışmıştır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile akademik çevrenin bir araya geldiği çalıştayları düzenleyen Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Derneği(SESADER)’in kurucu üyeleri arasındadır. Aynı zamanda KESK üyesi olan Sandal, her platformda sivil toplum kuruluşlarına destek vermekten çekinmeyen düşünce yapısıyla fikri mahiyetteki çözümlerini toplumla paylaşma gayreti içerisindedir.

İki dönem SHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Serdar Sandal, üç dönem de Bayraklı ilçesini temsilen CHP İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

31 Mart 2019’daki yerel seçimlerinde İzmir Bayraklı Belediye Başkanı seçilmiştir

2024 İzmir Bayraklı Belediye başkan adayları kimler?

İRFAN ÖNAL
BİLAL KIRKPINAR
MEHMET ERDİNÇ ÇOBANOĞLU
ŞEVKET SALMAN
FATMA SÖZER
DİZEM DURMAZ
MURAT KAN
PERVİN POLAT
ALİ KILINÇ
FATİH AYDEMİR
AYŞE KELEPİR
KEMAL AYDIN
İLHAN DALĞIÇ
KADER ÜRENTAY
ETHEM İZMİRLİ
İBRAHİM MERT CEBECİ
BUSE NUR TAŞKIRAN
REFİK HAKAN TUFAN
VEDAT KOLUKISA
NURTEN KURNAZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bayraklı Belediye Başkan adayı Bilal Kırkpınar kimdir? Bilal Kırkpınar kaç yaşında ve nereli?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!