Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından ”Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla Belediyecilik” kitabı

featured
service

Kitabın takdim yazısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaleme alınmış olup, “Dünden Bugüne Türkiye’de Belediyeciliğin Serüveni”, “Demokratikleşme ve Belediyeler”, “Katılımcı Belediyecilik ve Örnek Uygulamalar”, “Akıllı Belediyecilik ve Vatandaşa Yansıması”, “Kültürel Belediyecilik ve Örnek Uygulamalar”, “Sosyal Belediyecilik/Hizmet Belediyeciliği ve Örnek Uygulamalar”, “Vatandaşların Belediyelerden Beklentileri” ve “Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla İdeal Belediyecilik Hizmetleri” başlıklı 8 bölümden oluşuyor.

Kitap, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde hazırlanmış olup, Türkiye’nin siyasi, ekonomik ve sosyal yapısında merkezi bir rol oynayan belediyelerin geçmişten bugüne gelişim süreci ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan “Türkiye Yüzyılı” vizyonu ile belediyeciliğin gelecekteki yönü detaylı şekilde inceliyor.

Kitapta, Türkiye’de belediyecilik anlayışının evrimi, belediyeciliğin demokratikleşme ve demokratik katılımdaki önemi, katılımcı, akıllı, sosyal ve kültürel belediyeciliğin kapsamı, vatandaşların belediyelerden beklentileri ve ideal belediyecilik vizyonu genel hatlarıyla ele alınıyor. Günümüzde belediyeciliğin karşılaştığı zorluklar ve fırsatların anlatıldığı kitapta, Türkiye’nin belediyecilik anlayışı geniş bir yelpazede inceleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kitapta yer alan yazısında, Türkiye’nin kalkınmasında belediyelerin önemine vurgu yaparak, belediyecilik hizmetlerinin merkezi yönetimlerin çalışmalarını tamamlayıcı nitelikte olduğunu belirtiyor. Belediyelerin hizmetlerinin zamanla genişlediğini ve değiştiğini ifade eden Erdoğan, yerel yönetimlerin küreselleşme sürecinde de önemli bir rol oynadığını vurguluyor.

Erdoğan ayrıca, kitabın Türkiye’nin geleceğine yönelik vizyonuna uygun bir belediyecilik anlayışına ışık tutmasını temenni ediyor ve “Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla Belediyecilik” kitabının 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin şehirler, ülke ve millet için hayırlı olmasını diliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından ”Türkiye Yüzyılı Vizyonuyla Belediyecilik” kitabı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!