Vatandaş Tedirgin!

service

Yığılcalı vatandaşlar; ilçede faaliyette bulunan Çimento fabrikasının, Yığılca’yı katlettiğini iddia etti.
Yığılcalı vatandaşlar tarafından sürekli olarak dile getirilen Çimento Fabrikasının çevreye verdiği zarar, vatandaşlar tarafından kayda alındı. Fındık bahçesinde çalışırken duman altında kaldığını ifade eden ve bu anları cep telefonu ile çeken bir vatandaş, duruma isyan ederek bu soruna acil olarak bir çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

YIĞILCA HALKI RAHATSIZ
Bugüne kadar sayısız kez fabrika hakkında şikayette bulunduklarını ifade eden Yığılcalı vatandaşlar, bu konuda yetkilerden bir çözüm beklediklerini dile getirdi. Fabrika bacasından salınan dumanların ilçenin üstüne çökmesi ve hava kirliliğine neden olması nedeniyle ilçede vatandaşlar temiz havaya hasret olduklarını belirttiler. Hava kirliliğinden rahatsız olan ilçe halkı defalarca kez bu durum hakkında şikayetçi olduklarını belirtirken bu konuda yetkililer tarafından somut ve caydırıcı bir adım atılmamasından dolayı fabrikanın Yığılca’yı kirletmeye devam ettiğini söylediler.

FINDIĞA VE BİTKİ ÖRTÜSÜNE ZARAR VERİYOR
İlçede fındık üretimin yoğun olduğu bir bölgede yer alan çimento fabrikası, özellikle fındık üretimine de büyük zarar verdiği ileri sürüldü. Çevreye salmış olduğu duman ve toz yüzünden fındık bahçelerine zarar vermesinden dolayı fındık üretiminde düşüş yaşandığını ifade eden vatandaşlar, ‘’Bacadan çıkan dumanı görüyorsunuz. Bu duman hem havayı kirletiyor hem de çevreyi. Bu bölgede fındık üretiminde ciddi düşüş yaşanıyor. Oksijen kalitesi çok düşük olduğu için bitkiler zarar görüyor. Bizler fındık ile geçim sağlıyoruz. En azından bir filtre takılsa ya da takılıysa düzenli olarak kontrol edilse bu kadar çevre kirliliğine neden olmaz. Bu fabrika yapılırken buna izin verenler hiçbir önlem almadı mı ? aldıysa eğer hani nerde ? bu duman böyle olmamalı. Yığılca’da sesimizi duyan kimse yok mu ? Hani siyaset nerede? Bizler çok pasif kalmışız. Yığılca Allah senin yardımcın olsun.’’ ifadelerini kullandı.

ARICILAR TEDİRGİN
Arıcılığın ciddi geçim kaynağı olduğunu dile getiren vatandaşlar, arıcılığında tehlike altında olduğunu dile getirdi. Bin bir emekle Yığılca arısının kalitesinin gün yüzüne çıktığı bu dönemlerde arıcılığa verilen zararın araştırılması talep ediliyor.

FABRİKA SESSİZLİĞİNİ KORUYOR
Yığılca’da üretim yapan çimento fabrikasına yönelik çevre kirliliğine neden olduğuna yönelik iddialar her geçen gün artarken, fabrika yetkilileri tarafından bu konuya ilişkin henüz bir adım atılmadı. İddialara ilişkin bir açıklama dahi yapmayan fabrika yönetimin bu konuya ilişkin ne tür bir tutum sergileyeceği merak ediliyor.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vatandaş Tedirgin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!