KO-MEK’te yaz kursları başlıyor

featured
service

KO-MEK bu yaz tatilinde de çocuk oyun odalarını ve Kuran-ı Kerim okuma sınıflarını şenlendirecek.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), gerçekleştireceği birbirinden önemli eğitim projeleri ile bu yaz dönemine de hızlı giriyor. Gençlere yönelik sosyal kültürel faaliyetler düzenleyen KO-MEK, Kuran-ı Kerim yaz kursu ile de çocukların Kuran-ı Kerim öğrenmelerine fırsat sağlıyor. Ayrıca KO-MEK, bu yaz tatili boyunca da anne çocuk atölyeleri ile hem eğlenip hem keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor. Bir halk üniversitesi olan KO-MEK, yetişkin kursiyerlere sanat ve meslek eğitimi vermenin yanı sıra çocukların aileleri ile beraber eğlenerek öğrenme fırsatı sunarken, pratik bilgileri kazandırmayı hedeflemektedir. Eğitim boyunca çocukların bilişsel, duyusal ve psiko-motor yönden gelişimlerini dikkate alan, araştıran, sorgulayan, yorumlayan, işbirliği yapan, bireysel farklılıkları göz önünde bulunduran ölçme ve değerlendirmeye yer veren eğitimler verilecektir. Programda 37-72 ay grubu eğitim ilkelerine uygun olarak hazırlanan etkinlikler yapılacaktır. Anne ve çocuklar çocuk oyun odası atölyelerinde doyasıya vakit geçirirken gün boyunca hem eğlenecekler hem de günlük hayatta öğrenmenin tadını çıkaracaklar.

Anne Çocuk Atölyesinin amacı 37-72 ay yaş arasındaki çocuklara aileleri ile birlikte eğlenceli etkinliklerle görsel ve el becerileri kazandırarak gelişimlerini sağlamaktır. Eğitimler 1 Temmuz – 26 Temmuz tarihinde pazartesi-salı / perşembe-cuma günleri saat 10.00-15.00 saatleri arası verilecek. Eğitimlerde 1. grup 10.00 – 12.00 saatleri arası yapılacaktır. 2. grup ise 13.00-15.00 saatleri arası yapılacaktır. Tüm etkinliklerde Türk kültürünü öğrenmek ve yaşatmak temel amaç olacak.

Yaz boyunca çocuklara ve gençlere yönelik bir diğer önemli eğitim ise Kur’an-ı Kerim Yaz Kursu olacak. Yine 12 ilçede 28 kurs merkezinde verilmesi planlanan kurs Kur’an-ı Kerim hocaları tarafından 01-26 Temmuz tarihlerinde hafta içi her gün saat 10.00-15.00 arası verilecek. 2 grup halinde verilecek eğitimler 7-12 yaş arasındaki çocuklara (1. grup), 13-18 yaş arasındaki gençlere (2. grup) şeklinde ayrı ayrı olacak. Kursiyerlere eğitim sonunda katılım belgesi sunulacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KO-MEK’te yaz kursları başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!