Suriye’nin kuzeyinde Türk yardım tırlarına ve TSK araçlarına saldırı!

featured
service

Suriye’de Öncüpınar sınır kapısında, harekat bölgelerine elektrik sağlayan dağıtım şirketi, Türkiye destekli SMO’ya bağlı Kuzey Fırtınası Tugayı askeri karargahı ve Mare şehrindeki Emniyet Müdürlüğüne saldırılar gerçekleşti.

Suriye’nin kuzeyinde Türk vatandaşlarını, TSK araçlarını ve Türk vatandaşlarını hedef alan saldırılara ilişkin görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Al-Bab bölgesinde silahlanan Suriyeliler Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kirpi aracına ateş açtı.

Suriye’de provokatör gruplar, Mare Emniyet Müdürlüğü’ndeki Türk bayrağını indirdi.

Bazı grupların Türk bayrağını yaktığına ilişkin görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Bölgede bulunan yardım tırları kundaklandı.

Türk vatandaşlarının alıkonulduğu iddiaları sosyal medyada gündem oldu.

Suriye’nin Azez ve El Bab kentlerinde PTT binalarına girilerek Türk çalışanların dışarı çıkarıldığı iddia edildi.

Gaziantep Üniversitesi’ne ait bir aracın taşlı saldırıya uğradığına dair görüntüler sosyal medyaya yansıdı.

SURİYE GEÇİCİ HÜKÜMETİNDEN AÇIKLAMA

Olaylarla ilgili Suriye Geçici Hükümeti tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Suriyeli mültecilere yönelik aşırı davranışları da içermektedir. Suriye Geçici Hükümeti, Türkiye’deki ve tüm sığınma ülkelerindeki Suriyelilerin korunmasının gerekliliğini vurgulamakta ve Türkiye İçişleri Bakanlığı’nın saldırganlara karşı aldığı yasal adımları takdir etmektedir.

Suriye Geçici Hükümeti, tüm ev sahibi ülkelere mazlum Suriye halkının canı ve malını korumak, onları zorla geri gönderme ve sistematik yıldırma eylemlerinden korumak için ilgili uluslararası anlaşmaları uygulama çağrısında bulunmaktadır.

Ayrıca Suriye Geçici Hükümeti, özgürleştirilmiş bölgelerde yaşayan halkımızı, Türk ve Suriye halkları arasındaki mevcut ittifakı baltalamayı ve Türk ordusu ile Suriye Milli Ordusu’nun fedakarlıkları ile inşa edilen mal ve kurumlara saldırmayı amaçlayan kışkırtıcı çağrılara uymamaya çağırmaktadır.

Suriye Geçici Hükümeti, bu olayların devrim düşmanları tarafından Türk-Suriye ilişkilerine zarar vermek ve Suriye topraklarını terörizmden kurtarmada Suriye halkıyla birlikte çalışan Türk kardeşleri hedef almak için kullanılma tehlikesinin altını çizmektedir.

Suriyelilerin seslerini ve duygularını barışçıl bir şekilde Türk kardeşlerimize iletmeye son derece önem verdiğimizi vurguluyor, özgürleştirilmiş bölgelerde güvenliğin bozulmaması için halkımızı itidallı davranmaya ve devrimimizin müktesebatına sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Suriye’nin kuzeyinde Türk yardım tırlarına ve TSK araçlarına saldırı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!