Gündem

Yığılca’da meydana gelen sel felaketi hasarı devam ediyor

29/06/2022 11:45

Bölgede Düzce Milletvekili Ayşe Keşir incelemede bulundu. Yıkılan köprüler ve heyelanları inceleyen Milletvekili Keşir yaraların sarılacağı bilgisini paylaştı.

Yığılca’da meydana gelen sel felaketi hasarı devam ediyor

  Yaklaşık 2 gün boyunca etkisini artırarak devam eden yağmur yağışları Düzce genelinde hasar bıraktı.

  Yağışların en çok yağdığı Yığılca bölgesinde ise birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, dere yataklarında ki evler tahliye edildi.

  Bölgede incelemelerde bulunan Düzce Milletvekili Ayşe Keşir  yaptığı açıklamada, bölge genelinde tahribatların söz konusu olduğunu belirterek, “ Düzce’nin hem Kuzeyi hem de Güneyinde farklı sorunlarla karşılıyoruz. Sabah Kaynaşlı ve Beyköy bölgelerini de inceledik. Yığılca’da ise köprülerin ve köy yollarının ciddi sıkıntılarını gördük. İnşallah şuan için can kaybımız yok. En büyük sevincimiz o. Yarın akşama kadar yağış devam ettiği için durumu stabil götürmemiz lazım. Bakanlarımız ile bire bir görüştük. Onlarda durumu yakından takip ediyor” dedi.

  Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam ise yaptığı açıklamada genel durumu değerlendirerek, “Şuan çok şükür ilçemizde bir can kaybı söz konusu değil. Meteoroji yağışların devam edeceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Bu haberler bizleri tedirgin ediyor ancak bizlerde Yığılca Belediyesi olarak ekiplerimiz ile birlikte tüm önlemlerimizi aldık. Kriz masası olarak teyakkuz halinde bekliyoruz. Arkadaşlarımız canla başla çalışıyor. Dere yataklarında bulunan evlerin daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Bir çok köyümüzde su baskınları ve heyelanlar meydana geldi. İlçe merkezinde ise orta ölçekli su baskınları meydana geldi. Özellikle bodrum katlarda sıkıntılar yaşandı. Yığılca Belediyesi olarak dün akşam itibari ile tüm ekipler görevde alarm halinde sabaha kadar bekledi. İhbarlar neticesinde bölgede müdahalede bulunduk. Ekipler şuan şebeke hattına müdahale ediyor” dedi.

   

  4761 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.