Gündem

Meşhur Yığılca Balı Ayıyı Kendinden Geçirdi

11/08/2022 09:58

Arısı ve Balı ile tescillenen Yığılca ilçesinde kendinden geçmiş halde yarı baygın ayı bulundu.

Meşhur Yığılca Balı Ayıyı Kendinden Geçirdi

  Yığılca’ya bağlı Karakaş köyünde köylüler tarafından bulunan yavru ayı Yığılca Orman İşletme Ekiplerine teslim edildi. Yığılca Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler yavru ayıyı alarak ilçe merkezine getirdi. Durum Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine bildirildi. Ekipler yavru ayıyı Düzce’de korum altına aldı.

  Düzce'nin Yığılca ilçesinde acı bal yiyerek zehirlenen ayı Düzce Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. İlçeye bağlı, Karakaş köyünde acı bal yiyerek zehirlenen ayı dağlık araziden köylülerin bulduğu yola düştü. Ayının bilincinin yerinde olmadığını gören köylüler durumu ekiplere bildirdi. Bölgeye gelen ekipler, ayıya müdahale ederek koruma altına aldı. Tedavisinin ardından ayının ekipler tarafından tekrar doğaya salınacağı öğrenildi.

  1 yorum yapılmış

  • Muharrem Belen Düzce 11/08/2022 13:47

   Muharrem Belen Düzce sehell petrol den selamlar bir vatandaş olarak üzerimize düşen bir vatandaş ilk görevini zi yapmış siniz doğru olmaması gereken bu size 5. yıldız li bir teşekkür ler sonunda oda bir canlı
     (Toplam 2 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.