Gündem

Ayıyı bulan ormancı o anları anlattı

11/08/2022 16:55

Yığılca’da, balın dozunu kaçırdığı için bitkin düşen ayıyı bulan ormancı ...

Ayıyı bulan ormancı o anları anlattı

  Yığılca’da, balın dozunu kaçırdığı için bitkin düşen ayıyı bulan ormancı Yasin Öztaş, yolda ayıyı ilk gördüklerinde korktuklarını, daha sonra araca aldıkları hayvanı Düzce Milli Parklar ve Doğa Koruma Şube Müdürlüğüne teslim ettiklerini söyledi.

  Öztaş, bir gün önce bölgede karşılaştıkları köylülerin kendilerine bölgede bir anne ayının 2 yavrusuyla gezdiğini söylediğini anlattı.

  Bölgede görev yaptıklarını dile getiren Öztaş, "Orman koruma kontrol faaliyetlerimizi gerçekleştirirken yolda yerde ayı yavrusu yattığını gördük halsiz bir şekilde. İlk başta baktık, korktuk tabii. Arkadaşım ayağından, ben de ensesinden tutarak arabaya aldık." ifadesini kullandı.

  Öztaş, işletme şefliğini arayarak durumu bildirdiklerini dile getirerek, "Doğu Koruma ve Milli Parklar ile bağlantıya geçildi. Biz de ayıyı Düzce Milli Parklar ve Doğa Koruma Şube Müdürlüğüne teslim ettik." dedi.

  Ayının ayağa kalkacak halinin olmadığını söyleyen Öztaş, "Milli Parklardan bilgi aldım, zehirlenme olduğu söylendi. Şeker oranı yüksek çıkmış, baldan olabilir büyük ihtimal." değerlendirmesinde bulundu.

  2 yorum yapılmış

  • MELENDERELİ12/08/2022 15:30

   YASİN BEY . YIĞILCALILAR OLARAK SİZİ TEBRİK EDİYORUM. TÜRKİYE VE DÜNYA GÜNDEMİNDE PARAYLA YAPILAMAYACAK REKLAM OLDU TEŞEKKÜRLER GÖREVLERİNİZDE BAŞARILAR:)))
     (Toplam 4 oy kullanıldı.)
  • Yığılcalı13/08/2022 12:52

   Videoyu çekerken keşke Yığılca tabelası da olsaydı harika reklam olacaktı. Bütün haber bültenlerinde çıktı ama Yığılca ismi hiç geçmedi. Balcilikla ilgili müthiş reklam olurdu.
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.