Yazarlar

YIĞILCA 'YA SESLENİŞ

Vatan ATEŞ

  Hepimiz zaman zaman güzel ilçemiz olan Yığılca'nın hali ne olacak, neden gerektiği gibi sahip çıkılmıyor deyip dururuz. Hepiz işi ilçenin zengin ve girişimci insanlarına bırakırız. Halbuki herkes ben ilçem için ne yapabilirim benim görevim ne diyerek olaya yaklaşsak şimdi Yığılcamız bu duruma düşmezdi.

  Ben ne yapabilirim ki diyerek kendimizi geriye attık, başkalarının bir şeyler yapmasını bekledik. Sanırım herkes sivil toplum örgütlerini duymuştur? Hiçbir maddi menfaati olmayan bu kuruluşlarımızı destekleyebiliriz. Onların seslerini duyurabilmeleri için biz de elimizdekileri ortaya koyabiliriz. Çünkü Yığılca ilçemizin yitip gitmesi bizim benliğimiz de yarı yarıya yitip gitmesidir.ilçemizde faaliyet gösteren Yığılca'nın sesi gazetesi haftada kaç adet basıyor? 50 mi veya 100 mü? Fazla arttırmayalım çünkü daha fazlasının basıldığını sanmıyorum. Bu basımların sayısının artması için bizlerde katkıda bulunmalıyız.

  Sevgili güzel ilçemizde yaklaşık 100 tane iş yeri, dükkan ve resmi daire mi var. Esnaf kardeşlerimiz haftada 2 TL'den aylık 10 TL yardımda bulunsa onları çok etkileyeceğini sanmam. Hatta böyle bir şey yapsalar hem kendileri bir şeyler yaptıkları için vicdanen rahat olacaklar ve başta Ahmet ALKAN Bey olmak üzere orada çalışan tüm kardeşlerimize hız ve şevk verecekler. Böyle bir destek gazetemizin sayısınız ve kalitesinin artmasını sağlayacaktır. Bunların içinde en önemlisin de orada çalışan baskı elemanlarının sayısının artmasına vesile olup bir kişinin daha ekmek yemesini sağlayacaktır.

  Şimdi içimizden Yığılca'nın Sesi gazetesini ve Ahmet ALKAN Bey'i övüyor diyenler çıkacaktır. Hayatım boyunca kimseye yağ çekmedim. Bu arada size başka bir örnek vereyim. Facebook' ta web tasarımda Yığılca'yı tanıtan bir sürü arkadaşlarımız var. En fazla üyesi olan bir arkadaşımızın paylaşım sitesi 1200 civarında, ardından gelen ise 500 civarında bir üyeye sahip yani Yığılca ve gurbette bulunan toplam 1700 civarında vatandaşımız var ya da sadece bu 1700 vatandaşımızda mı bilgisayar var? Ben bu ikisine de inanmıyorum. Bu bilgisayar çağında herkesin elinde klavye ve farenin düştüğünü sanmıyorum. Peki bu kadar mı zor o sayfaya girip üye olup siteyi gezmek? Bunu yapmak bize ne kaybettirecek? Ama biz nasıl olsa diğerleri siteye üye üye olup katkıda bulunur diye düşünerek gidip başka sitelere giriyoruz. Herkesin düşüncesi böyle değil mi?

  İlçemiz adına bir radyo sitesi açılmıştır. Ben de yakın zamanda öğrendim ve öğrendiğim zamandan beri takip ediyorum. Ya bu dünyada bilgisayarı olan Yığılcalı hiç yok mu? Neden sahip çıkmıyoruz radyomuza. Ne oldu bizim beraberlik duygumuza. Radyo'ya katılım yapan toplam 3 veya 4 Yığılcalı yok. Baktığında binlerce kişi bilgisayar başında ama kendi memleketinin radyosunda vakit geçirmez. Çalınan müzikleri sevmiyor olabilirsin fakat destek vermek nerde kaldı? Nerde kaldı milliyetçiliğimiz?

  İlçemizde son zamanlarda istihdam adına açılan bir Tekstil fabrikamız var. Duydum ki elemansızlıktan Düzce de devam kararı almış. İlçemizin güzel insanları bu olay hanginizin dikkatini çekti? Yığılca nın Sesi gazetesinin altındaki yorumları okudum o kadar ilginç ve bir o kadar da vahim. Biraz çuvaldızı kendimize kendimize batırmanın zamanı geldi. Arkadaşlar.

  Sevgili hemşerilerimiz her bir ferdin her ortamda ilçesi ve minnet borçlu olduğu ilçesi için yapacağımız bir şeyler vardır. Yığılca'mızın adını duyuralım reklamını yapalım diyoruz ama ilçemizin adını duyurmak adına reklamını yapmak adına yola çıkmış arkadaşlarımızı yalnız bırakıyoruz. Lütfen hiçbir şey yapamıyorsak bu arkadaşlarımızı yalnız bırakmayalım ve yalnız olmadıklarını tüm dünya ya haykıralım. HAYDİ YIĞILCA HAYDİ SAKLI KENT

  11335 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları