Yazarlar

BAŞKAN DİYOR Kİ !!

Vatan ATEŞ

  Sevgili Okurlarım Değerli hemşerilerim 29.03.2011 Tarihinde "Ne Kadar Okuyoruz" diye başlık altında topladığım bir köşe yazımı yayınlamıştım. Bu yazıma yapılan yorumlarda Yığılca'nın sesi gazetesinin İnternet sitesindeki Ziyaretçi defterinden okurlarımız bizi Sayın Başkanımız Bünyamin ŞAHİN ' e hitaben sorulması gereken bir takım sorular zinciri ile baş başa bıraktı.

  Bizde bunun üzerine 31.03.2011 tarihinde Yığılca Belediyesinin İletişim adresi olarak gösterilen Resmi internet sitesindeki info@yigilca.bel.tr mail adresine aşağıda yazdığım maili sizin adınıza gönderdim.

  Sevgili Başkanım değerli hocam ben sizi Yığılca' nın sesi gazetesindeki köşe yazarı Vatan ATEŞ Yığılca 'nın sesi ve Yığılca adına 1,5 Yıldır faaliyet gösteren Saklı Kent Fm adına(sizi de bir gün radyo kanalımızda görmek isteriz.) daha doğrusu Yığılca halkı adına rahatsız ediyorum. Umarım bu mesaj web tasarımcılarınız tarafından okunup silinmez. Çünkü bu mesajı olduğu gibi hem Saklı Kent Fm de canlı yayında hem Yığılca'nın sesi gazetesinde köşe yazımda yayımlayacağım.

  Sayın Başkanım Yığılca' nın Sesi gazetesinin web sitesini ziyaret eden okuyucularımızın yani Yığılca halkının sizden beklentileri var ve şu sorulara tüm halk cevap vermenizi istiyor. Bu konu ile ilgili olarak makamınızı telefonla da arayacağım umarım Yığılca için yaptıklarınız ve yapacaklarınızın yoğunluğundan fırsat bulup telefonlarımıza cevap verip sizinle görüşme lütfuna erişiriz. Ben sitelerimizin ziyaretçi defterlerinden derlediğim soruları arz ediyorum. Cevap gelirse aynı şekilde yayınlayacağımdan şüpheniz olmasın.

  1. Yığılca belediye başkanının mücavir alan içine almak istediği köyler:1.Yağcılar 2.Doğanlar 3.Köseler 4.Hebeler 5.Güney 6.Hoşafoğlu 7.İğneler. Bu köyleri mücavir alan sınırları içine alıyor. 10 km uzaktaki İğneler ve Hoşafoğlu köylerini mücavir alan içine alıyor da neden Yığılca merkezin bitişiğindeki Tıraşlar Köyü ve Redifler Köyünü mücavir alan içine almıyor?Bunu anlayamadık. Nedeni söylenmediği için aklımıza şu soru geliyor:"Bu köylerde gelir getirecek mülk olmadığından mı mücavir alan içine alınmadı ?"diye düşünüyoruz.Bu düşüncemizi değiştirecek açıklamayı Başkanımızın en kısa zamanda yapmasını rica ediyoruz.Ayrıca böyle düşündüğümüz için kendisinden şimdiden özür diliyoruz ve bizi aydınlığa kavuşturmasını diliyoruz.

  2.Yığılca' nın Belediye Başkanına aktarmak istediğim başka konular da var.Şahsiyetine sözüm yok belki de gelmiş geçmiş başkanlardan daha iyi yönleri var.Kendisini bu yönden tebrik ediyoruz.Ne yazık ki Yığılca için bir tek pazaryerinin çatısı hariç gözle görünür hiçbir şey yapılmadı.Yoksa koskoca 5 yıl haybeye mi geçiyor?Anıtpark yapacaktı geçen sene iki projeden biriydi. Maalesef yapılmadı.

  3. Yüksek okul dediler hala ortada bir şey yok.Umarım en kısa zamanda bu projeler devreye sokulur. Yığılca gelişim göstermeye başlar.

  4.Belediye Başkanı Bünyamin Şahin'in projelerinin neler olduğunu Yığılca halkı merak ediyor.Gazetelere açıklama yapıp içimizi ferahlatsa çok seviniriz.Çünkü 2 yıl oldu hala gözle görülür bir şey yok.

  5.YIĞILCA'NIN SESİ YAZARI VATAN ATEŞ SANA BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM: YIĞILCA YETERİ KADAR OKUMUYOR HADİ BU ORTADA. YA SİYASİLERE NE DEMELİ. ÖRNEĞİN, BAŞKANIN BEN BU SİTEYE GİRDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM, GİRSEYDİ ZATEN ZİYARETÇİ DEFTERİNE BİR ŞEYLER YAZARDI. HERHALDE YOĞUN ÇALIŞMA TEMPOSUNDAN VAKİT BULAMIYOR.

  Sayın Başkanım, bunlar bir kaçı. Bunları Sesli ve yazılı dile getirmeden önce sizin de cevap hakkınızın doğduğuna inanıyoruz. Bu Mesajı lütfen size ulaşmak isteyip ulaşamayan Bizim özlemi ile yandığımız sizin içinde olduğunuzdan durumdan farkına varmayacağınızı düşündüğümüz Yığılca' mız halkı adına Saklı Kentimiz adına yazıyorum. Cevap verirseniz memnun olacağım. 3 gün içinde ise sonucunu ve yazımı yine aynı değerli memleketimiz insanına aktaracağım. Siteleremize girip Online olarak halkımızla dertleşme, gazetemize cevap verme,sitelerimizin ziyaretci defterine cevap verme haklarınız mevcutdur.

  SAYGI VE SEVGİLERİMLE HAYIRLI İŞLER SİZLERİN OLSUN…

  Dedim ve Sayın Başkanımızın cevabını beklemeye başladık. 02.04.2011 Tarihinde mail adresime cevap gelmeyince Sayın Başkanı Saat:16:25 de sizin adınıza Cep telefonundan aradım. Aramızda geçen konuşma metni özel kalmak şartıyla mail den kendisini bilgilendirdim. Haberinin olmadığını ve gönderdiğimiz mailin çalışmadığını ana sayfalarında bulunan "Beyaz Masa" adı altındaki bölümden gönderim yapmamızı ve gerekli incelemeyi yaparak Pazartesi günü yani 04.04.2011 tarihinde öğleden sonra cevap vereceğini beyan ederek telefonu kapatması üzerine söz konusu tarihi beklemeye başladım.

  04.04.2011 tarihinde mail adresime beklediğimiz cevap geldi. Sizin adınıza sorduğumuz sorularınızın cevabını içeren metni aynen sunuyorum.

  Sayın Vatan ATEŞ

  Belediyemiz web sitesindeki beyaz masa kanalıyla gönderdiğiniz mesajınız incelenmiş olup aşağıdaki açıklamaların yapılmasına gerek duyulmuştur.

  1-İl genel meclisince 2007 yılında kabul edilen Düzce ili çevre düzeni planı çerçevesinde mücavir alan çalışmaları yapılmıştır.sitemizdeki mevcut meclis kararlarında çalışma sınırları mevcuttur.(esas 9/6/2010-düzeltme7/1/2011)

  2-Projesi yapılan anıt park çalışması bu yıl yapılacaktır.

  3-Seçim beyannamemizde ; 2009-2014 yılları arasındaki programıza bağlı kalarak çalışmalar sürdürülmektedir.seçim beyannamemizin incelenmesi.

  4-30 Mart 2009 tarihinden itibaren her altı aylık dönemde yapılan çalışmalar basın bülteni ile ilçe halkına ,basına,kamu kurum ve kuruluşlarına ve sivil toplum örgütlerine iletilmiştir.Yığılca'nın sesi gazetesinde de bu bülten yayınlanmıştır.Gazete arşivinin incelenmesi.

  5-2009 Yılı çalışma programımızda sitemizde mevcuttur.

  2010 Programı Nisan meclis toplantısında görüşülecek olup ardından sitemizde yayınlanacaktır. Bilgilerinize

  Sayın Okurlarım Değerli hemşerilerim ben cevabın içindeki gizli şifreleri çözmeye çalışırken Sayın başkanımız metni alıp almadığımızı öğrenme adına aradılar. yine aramızda geçen konuşma metni özel kalmak kaydıyla, sadece üzüldüğümü belirtmek isterim. İlk konuşmada Başkanın bir sözü var hiç unutmuyorum son aradığına kadar da umut doluydum. " Madem benim öğrencimsin şunu unutma ben Yığılca adına yapılacak her türlü kötü ve kötümser yaklaşımın karşısındayım, gerekirse bir fert olarak mücadele etmeye dahi hazırım" diyordu Sayın başkan. Amaç hizmetse eğer gerisi teferruattır. Sayın Başkanım yaptığınız işlerin amacı hizmet ise bizde ömrümüzün sonuna kadar yanınızdayız. Ama gerçekten HİZMET ise.

  Gazetemizden Başkanın cevabını bekleyen sevgili hemşerilerim, Yığılca'nın Sesi gazetesinin değerli okurları, Başkana sorduğumuz soruların ve verilen cevapların metnini aynen size arz ettim. Yeterli mi değil mi? Başkana olan saygımdan dolayı yorum yapmayacağım, takdir sizin SAYGILARIMLA…

  Haftaya Saklı Kentimizdeki Siyasi Yapıya ve Siyasetçiye bakışı değerlendirmeye çalışacağım… GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE

  5815 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları