Yazarlar

İSTEYİNCE OLUYOR SANIRIM !!

Vatan ATEŞ

  Değerli Hemşerilerim Vatan ATEŞ olarak Köşe yazılarıma başladığım tarihten bu tarafa hep birlikten beraberlikten bahsettik. Hep dedik ki bir olursak kimse bizi yıkamaz sesimiz gür çıkar ve sesimizi herkese duyururuz bunun en güzel örneğini şu günlerde yaşıyoruz. İsteyince ve kabullenince yapılamayacak ve aşılmayacak hiçbir engel yoktur. Tüm engeller ve zorluklar önümüzde eğilmeye mahkum ve başarılı olmamıza hiçbir sebep yoktur.

  Sayın Başbakanımız Saklı kentimize gelsin kampanyasına 25 bin kişi katıldı Peki şu an ilçemizin toplam nüfusu 20 bin yok iken bu nasıl oldu. Biliyorsunuz Bu nüfuz hali hazırda ilçemizde ikamet edenlerin sayısı. Güzel Ülkemizin ve Dünyanın dört bir köşesindeki Saklı Kentlileri unutmayalım. Onların sesinin ne kadar gür çıktığını hep hesaba katalım.

  Peki ne oldu daha düne kadar adını kimsenin bilmediği Yığılca yı önce CHP genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU tanıttı ardından daha güzel ve mutlu bir haber geldi. Sayın Başbakanımız İlçemize gelecekmiş. Dikkat edelim buraya ne ile gelecek? Helikopter ile ben burada şu soruyu sormak istiyorum. Sayın milletvekillerimiz acaba başbakanımızı neden helikopter ile ilçemize götürüyorsunuz? Acaba hesabını veremeyeceğiniz bir şeyler mi var?

  Biz konumuza devam edelim. Değerli hemşerilerim başkalarını bilmem ama biz bir avuç gurup olarak hiçbir maddi çıkar amacımız yoktur. Tek bir amacı vardır güzel ilçemize hizmet etmek. Hep kulaklarımda şu söz tırmalanır. Herkes bir yerden ayrılırken bir şeyler bırakır Kimisi Anısını Kimisi A…. Bizler anımızı bırakan ve hakkımızda iyi düşünen insanlar olmak istiyoruz tek amacımız bu.

  Her şey bittimi ? Hayır çünkü bu bir avuç insanın şu andan itibaren başka bir amacı var bu kez olsun destek olun, bu kez olsun vicdanınızın sesini dinleyin, bu kez olsun kenolsun at gözlüklerinizle bakmayı bırakın ve geniş bakın. Yakın bir zamanda yine aynı kanallar vasıtası ile başka bir kampanya başlatılacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL ü bekliyoruz güzel ilçemize.

  Değerli hemşerilerim güzel yürekli okurlarım benim bu yazımı okuduktan sonra fazla bir vaktimiz olmayacak çünkü şu an aldığım haberlere göre CHP nin belediye başkanı Bünyamin ŞAHİN yapması gerekeni yapıp Başbakanı karşılamak için kolları sıvamış. İlçemiz için yapılmayanları yapan ve halen kafasında bir çok proje bulunan Kaymakamımız yolu yarılamış bile karşılama mücadelesinde. Benim buradan sözüm Siyasi yapıya; Ben malum soruyu bir kez daha soruyorum neden ilden ilçemize kara yolu ile götürmüyorsunuz Sayın Başbakanımızı? tamam yolu kamufle ettiniz bari Projelerinizi sunun, İlçemizin sorunlarını tam olarak yansıtınız mı? Her zaman dert yanarız bu kez dert yanma zamanı değili. Bu kez dövünme zamanı değil, bu kez boş konuşma zamanı değil. Benim burada güzel ilçemin güzel insanına bir uyarım olacak!! Yarın size biz ordaydık siz nerede idiniz. Siz ne yaptınız neden bizim arkamızda durmadınız sözlerine maruz kalmamanız için İlçemizi ziyaret edecek misafirlerimize, misafirperverliğinizi gösterin. İlerde sizin mahcup olacağınız bir girşimde de bulunmayın. Değerli ilçemiz ve ilimiz büyükleri!! Unutmayın en son bir devlet başkanı ilçemize 1967 Yılında gelmişti. Bir bu kadar daha beklemeye tahammülü yok bu milletin. Gün gelir hesabını sorar ve öyle bir sorar ki verecek hesabınız ve cevabınız olmaz.

  Yedi göllerin yolu, Gökçeağaç mağarası yolu , Aksu mağarası yolu, Melen dere nin ıslah çalışmaları ve dere kenarındaki yapılanma, İl bağlantı yolu, Alaplı bağlantı yolu, en önemlisi ilçemizde yapılması büyük önem arz eden iş sahası açılması ve başka diğer önemli konular nedir bunlar demeyin. Bunlar ilçemin güzel insanın aradığı cevaplar. Tabiki bunların hemen ardından olmaz ise olmaz Meslek Yüksek Okulunun ilçemizde faaliyeti.

  12 Haziran sabahı biz bunları hatırlayacağız şimdiden sizin hatırlamanızda fayda var. ESEN KALIN Haftaya başka konularda buluşmak üzere.!!

  8755 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları