Yazarlar

BUMUDUR!!!

Vatan ATEŞ

  Değerli Hemşerilerim Nihayet Sayın Başbakanımız İlçemizi Saklıkentimizi ziyaret etti. Üzülerek söylüyorum ki ben Misafirimizi Memleketimde karşılama şerefine erişemedim. Geçen haftaki yazım da Sayın devlet büyüğümüzün gelişinden önce sizlere seslenme imkanı bulmuştum. Ne demiştik orda; Yarın size biz ordaydık siz nerede idiniz. Siz ne yaptınız neden bizim arkamızda durmadınız sözlerine maruz kalmamanız için İlçemizi ziyaret edecek misafirlerimize, misafirperverliğinizi gösterin. İlerde sizin mahçup olacağınız bir girişimde de bulunmayın demiştik. Ben olmasam da Gerek Televizyonlardan canlı yayında, gerekse görüştüğüm insanların genelinden güzel izlenim ve beklentiler aldım. Sayın Başbakanımızın konuşmalarını Televizyondan izledim fakat yetinmeyip AKP nin internet stesine girip Konuşmasının tam metnini de indirdim.

  İlçemiz de kendi dalında ilkleri paylaşan değerli arkadaşlarımızın Sayın Başbakanımızın 5 bine yakın bir topluluğa hitap ettiğini değerlendiklerini öğrendim. Peki köyleri ile birlikte 18 bine yakın nüfusu bulunan ilçemiz için 5 bin kişi yeterlimi.?. Öncelikle bu soruyu kendimize sorarak başlayalım yazımıza !!

  Annemi aradım; Mitinge gitmiş Annem, nasıldı ortam hele bir anlat dedim."İğne atsan yere düşmezdi oğlum ben 65 yaşıma geliyorum böyle bir kalabalık görmedim Yığılca da " dedi. Kardeşimi aradım hele ağabeyciğim bir anlat nasıldı bu gün ilçemiz dedim. " Ağabey ben en son Sayın Başbakanımızı Sakarya da Prf. Dr. Necmettin ERBAKAN ile birlikte görmüştüm. Hayallerimde hep o şahsı yaşattım. İlçemiz Futbol sahasına helikopter ile indi ağabey ihtiyarlamış ya ama hala gurur abidesi gibiydi" dedi Bilirimiydi ? Tüm Ortadoğu nun yükünü üzerinde taşıyan Dünya'nın her yerinde insanı bulunan bir ülkenin Yöneticisinin sırtındaki yük acaba insanı nasıl gösterir. Gururlanmanın yanında üzerinde taşıdığı yükün ve ağırlığın altında ezilme duygusunun ve hislerini bilirimiydi.

  Gazetemizin imtiyaz sahibi Ahmet ALKAN'a sordum Ahmet bey sizden kısa bir değerlendirme alabilirliyim dedim." Beklentilerime cevap vermedi" dedi neden bu sözü kullandı veya bu sözü kullanmasına sebep neydi bilmiyorum. Bizler buna 18 bin nüfusluk ilçeden 5 bin kişinin karşılaması diyebilir miyiz ? Sayın Başbakanımızın konuşmasındaki mesajlar mıydı siz ne dersiniz. İlerleyen zamanlarda kendisinden bu sorularımın cevabını alacağımdan şüpheniz olmasın.

  Sayın Başbakanımızın konuşmalarını takip ettiyseniz Talep ve isteklerimize bir nebze cevap verdiğini görmekteyiz. Fakat hiç değinilmeyen konular olduğu da gözümüzden kaçmadı Bunlardan en önemlisi Üniversite açılması idi. Bunun yanı sıra yollarımızın durumuna değinmesi ve sözünü vermesi bizi ziyadesi ile memnun etti. Tabiki Yığılcanın sesi olarak ve Vatan ATEŞ olarak bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Değerli okurlarım basın yayın organı deyip geçmeyin sizler siyasilerin bir yere gitmeden önce o bölgenin siyasilerinin yanı sıra basın ve yayın organlarını takip ettiğini biliyor muydunuz.?

  Benim güzel yürekli okurlarım Başbakanımızın ilçemizi ziyaretinden bir gün sonra 7 tane Ulusal gazete aldım elime tek tek okumaya başladım sırası ile hepsini. Gazetelerden bir kaçı vardı ki göğsüm kabardı, adeta bulutların üzerinde hissettim kendimi. Sebep ne biliyor musunuz. Benim Yığılca Sporu ziyaret ettiğim sırada Kulüp başkanımızın Saklı Kent Fm grubu adına tarafımıza verdiği Şahsımın halen gururla taşıdığı Kaşkol Başbakanımızın omzundaydı. Bilmiyorum bir sembol ama ben aşırı gurur duydum. Teşekkürler bunu düşünenlere.

  Hep siz görevinizi yapın ki siyasilere hesap sorma sırası sise gelsin demiştik. Ben Vatan ATEŞ olarak okurlarımın ve güzel İlçemin insanının görevinin çoğunluğunun üstesinden geldiğini düşünüyorum. Kaymakam beyle yaptığımız kişisel sohbet de Yığılca-Düzce yolu için Valimizin siyasi desteğe ihtiyacı olduğunu söylemişti. Sayın Kaymakamım acaba bundan daha büyük siyasi destek olurmu ne dersiniz. Biz sözümüzü tuttuk ve tutmaya devam edeceğiz. Evet siz değerli siyasetçiler ve yöneticiler sıra sizde!!! Yığılca halkı adına sözlerinizin ve vaadlerinizin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu ziyaret de ben şunu gördüm okurlarım. Yönetici konumunda olan siyasetçilerimizin içinde bulunduğumuz konumdan haberi yok ve siz yerel siyasetçiler derdinizi anlatamıyorsunuz. Biz buna kişisel çıkarlarınıza zarar gelmesinden korkmak mı diyelim yoksa kendinizi aşamamasınız mı diyelim. Kararı siz verin. Saygı sevgi hürmetlerimle En güzel yarınlar sizlerin olsun…

  7348 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları