Yazarlar

BENDE SUSKUNLUĞUMU BOZDUM BE YA…

Kenan ŞAHİN

  Uzaklardan arıyorum…..

  İlçede siyaset var mıydı? Vardıysa ne kadar dı? Bilemiyorum. Ama ilçemde siyasetin ne kadar da kirlendiğini daha net görüyorum. Elimi sürsem kangren olacak.

  Birkaç yıldır ilçem Yığılca'nın, sosyal, ekenomik, kültürel ve siyasal gelişmelerini Yığılcanın Sesi gazetesi aracılığı ile takip ediyorum. Bizlere, sizlere bu imkanı sağlayan Yığılcanın sesi gazetesi ve çalışanlarına buradan ayrıca teşekkür ederim.

  Aman allahım… Bu siyasi açıklamaları bu siyasi aktörler mi yapıyorlar? Basın açıklamalarına karşı, ne dediği belirsiz, cevap niteliğindeki mesajları, yorumları, Yığılca halkımı yapıyor? İnanmak mümkün değil.

  Atama yöntemi ile İlçe Parti Başkanı yapılan okul arkadaşımın bazen –çoğu zaman- hızının 180 km çıktığını müşahede etmekteyim. Aman aman yarı gülümseme ile yandan çekilmiş, bol fotoskop ile desteklenmiş fotoğrafını gazeteye koyarak, ne dediği, kime dediği, niye dediği belli olmayan basın açıklamaları…

  Ardından;

  -Bazı kişiler, bazı senaryocular, bazı dedikoducular. Bazı, bazı bazı…

  Lafın nerede başladığı, nerede bittiği, kime gittiği belli değil. Anlayan varsa beri gelsin.

  -Sayın başbakanımıza da gittim….

  -Sayın çok çalışkan,gecesini gündüzüne katan üç milletvekilimiz….

  -Tecrübeli il başkanımızın tavsiyeleri, takipleri, falan,filan vs.vs.vs….:)

  Eveeet….

  Yapılan basın açıklamalarını anlayamadıysak da, 13.6.2012 tarihinde İlçe halkının "buz" gibi bir çocuğunun olduğunu da öğrendik saygıdeğer seyirciler…

  Adliye personelinin tayini çıktı. Yerine kimseyi de vermediler. Yani demem şu ki sayın seyirciler, Yığılca Adliyesinin tasfiyesine başlandı ve kapandı. İlçem adına " hayırlı olsun! "

  Eeeee. Bunca emeğe değdi. Bunca basın açıklamaları boşuna mıydı? İlçe halkına bundan daha fazla nasıl iyilik yapılabilir ki?

  Bir şahitlik için 70 gidiş, 70 geliş 140 km. Gidip geliveririz gari.

  Ben şimdi bu yazıyı niye yazdım?

  Çok değer verdiğim Yığılcanın Sesi Gazetesi bu yazıyı yayımlar mı bilemem. Ama, kendi deyimleri ile, " her yönü ile tecrübeli il başkanına, gecelerini gündüzlerine katıp çalışan, gayret gösteren, birbirlerinden değerli 3 adet milletvekillerini" bize anlatan ilçe Başkanımız sayın Muzaffer Bey'e , bize böyle bir güzel olayı(!) yaşattıkları için yazdım. Kendisine teşekkür ediyorum. Söylentilere hala kulak asalım mı, asmayalım mı? Merakım budur.

  81429 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları