Modern Arıcılık Alanında Yapılan Son Uygulamalar Hakkında Arıcılar Bilgilendirildi

featured
service

    Modern arıcılık tekniklerinin ve sorunlarının değerlendirildiği panelde; DAGEM Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu “Modern Arıcılığın Temel Prensipleri”, DAGEM Müdür Yardımcısı Öğr. Üyesi Dr. Münir Uçak “Varroa ve Nosema ile Mücadele Yöntemleri”,  Öğr. Gör. Dr. Emine Sönmez “Mikrobiyal Arı Hastalıkları”, Öğr. Gör. Merve Kambur Acar “Bal Tebliği”, Öğr. Gör. Tuğçe Çaprazlı “Bal Arısı Zehri” konu başlıklarında sunum yaparken, Uzman Biyolog Songül Bir ise “Düzce Bal Arısı Biyolojik Çeşitliliği” konusu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Gerçekleştirilen sunumlar sonunda arıcıların sorunlarını dinleyen Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Onur Çolak, Akçakoca İlçe Müdürü Cemil Uzun, Düzce Arıcılar Birliği Başkanı Cafer Kaba ve DAGEM Müdürü Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu ve Arıcılık Programı öğretim elemanları, bilimsel temelli çözüm önerileriyle arıcıları bilgilendirdi.  

Panel sonunda arıcıların devam eden sorunlarını çözmek için Düzce Üniversitesi, Düzce Tarım İl Müdürlüğü ve Düzce ili Arı Yetiştiricileri iş birliği ile yapılacak olan proje çalışmalarıyla ilgili fikir alışverişi ve ön görüşmeler de yapıldı. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Modern Arıcılık Alanında Yapılan Son Uygulamalar Hakkında Arıcılar Bilgilendirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!