Bağımlılıkla Mücadelede “Ben Olsaydım…” Temalı Çalıştay Gerçekleştirildi

featured
service

“Alkol Bağımlılığı, Tütün Bağımlılığı, Uyuşturucu Bağımlılığı, Kumar Bağımlılığı, Teknoloji Bağımlılığı, Tedavi ve Rehabilitasyon, Mücadelenin Sosyal, Eğitim ve Çevre Yönü, Mücadelenin Emniyet ve Adli Yönü, Mücadelede İletişim ve Medyanın Önemi, Kurumlar Arası Koordinasyonun Önemi” olmak üzere bağımlılıkla mücadele 10 masada 10 konu içeriği tartışıldı.

Tartışmaların ardından masalarda konu ile ilgili öneriler rapor haline getirilerek katılımcılarla paylaşıldı.  Bağımlılık sorununa farklı pencerelerden bakarak “Ben olsaydım…” ile başlayan çözüm önerileri ile farklı kurum ve kişiliklerin bağımlılık sorununun çözümüne yönelik farklı bakış açıları değerlendirilmiş oldu. Bağımlılık sorununun arz yönü, talep yönü, iletişim yönü,  kurumlar arası iş birliğini güçlendirmek için yapılacak çalışmalar ve öneriler sunuldu.

Mücadelenin Sosyal, Eğitim ve Çevre Yönü, Düzce Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBAM) Müdürü Öğr. Gör. Dilek Demirezen koordinatörlüğünde konuşuldu ve raporlandı.

Çalıştayın önemli özelliklerinden biri de çok farklı iş ve mesleklerin, bağımlıların ve bağımlı yakınlarının da konuyu tartışmasıydı. Çalıştayın, tüm Türkiye’de 81 ilde aynı şekilde düzenlenmesi kararlaştırıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bağımlılıkla Mücadelede “Ben Olsaydım…” Temalı Çalıştay Gerçekleştirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!