Bireysel Sulama Sistemlerine 500 Bin Tl’ye Kadar Hibe Desteği

featured
service

Hibe desteği ile ilgili müracaatlar 10 Ocak 2022 tarihi itibari ile başladı.

Konu ile ilgili Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 30/1/2021-31/12/2025 tarihleri arasını kapsayan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No:2021/7); 25 Şubat 2021 tarih ve 31406 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Hibe desteğine 2022 yılı için başvurular 10/01/2022 tarihinde başlamış olup, başvuru sahipleri tarafından dosya halinde istenen belgeler İl Müdürlüğüne 28/02/2022 tarihi mesai bitimine kadar elden teslim edilerek yapılacaktır.

Yatırım Konuları;

a) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,

b) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,

c) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,

ç) Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,

d) Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,

e) Tamburlu sulama sistemi kurulması,

f) Güneş enerjili sulama sistemi kurulması,

Bakanlık tarafından oluşturulan güncel ÇKS belgesi, Yetkili Ziraat Mühendisince hazırlanmış proje, Toprak Fiziksel Analiz Raporu, Sulama Suyu Analiz Raporu ve Su Kaynağı “Kullanım İzin/ Tahsis Belgesi” veya “Yer Altı Suyu Kullanma Belgesi” ile başvuruda istenen diğer belgeleri sağlamak şartıyla gerçek ve tüzel kişiler yukarıda belirtilen yatırım konularından yararlanmak üzere başvuru yapabilirler.

Kimler Başvuru Yapabilir;

Gerçek kişiler ve Türk Ticaret Kanunu’nda tanımlanan kolektif şirket, limitet şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, ana sözleşmelerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin belirtilmesi şartı ile tüzel kişilik olarak başvurabilir. Sulama kooperatifleri, tarımsal kalkınma kooperatifleri, tarım kredi kooperatifleri ve sulama birlikleri de ana sözleşmelerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin yer alması şartıyla, kendilerine ait arazilerde veya kamu arazilerinden on yıl ve üzeri kiralama yaparak tüzel kişilik olarak başvuru yapabilirler.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklemeye uygun bulunan proje sahiplerine (gerçek ve tüzel kişilere) 500.000 TL’ye kadar hibe desteği verilecektir.”

3121 kez okundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bireysel Sulama Sistemlerine 500 Bin Tl’ye Kadar Hibe Desteği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!