Türkiye Gençlik Vakfı Yığılca İlçe Temsilcisi Oldu

featured
service

     TÜGVA Genel Merkezi ve İl Yönetim Kurulu’nun tensipleriyle Yığılca İlçe Temsilciliği görevine Furkan Dağdelen getirildi. 

Göreve geldiğini sosyal medyada yaptığı paylaşımda duyuran Dağdelen, “Türkiye Gençlik Vakfı Yığılca İlçe Temsilciliği görevi tarafımıza yetkilendirilmiştir. Bizlere bu göreve layık gören başta Genel Merkezimiz olmak üzere İl Yönetim Kurulumuza şükranlarımı sunuyorum. Temsilciliğimizin başta #Yığılca gençliğimiz olmak üzere ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim. Rabbim çıktığımız bu yolda hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Allah utandırmasın” dedi. 

Yığılca ilçesinde göreve başladıklarını duyuran Dağdelen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. 

“Medeniyet idrakimizin taşıdığı öz ve bu özden üretilebilecek biçimlerin tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte de karşımıza çıkacak sorulara cevap vermesi ve kadim sorunlara çözüm bulması mümkündür. Türkiye Gençlik Vakfı köklü bir medeniyet idraki ile yola çıkan gençlere katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Kasım 2013’de İstanbul merkezli kurulan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), ülkesini seven, medeniyetinin öz değerlerine yürekten bağlı gençlerin günümüz dünyasında ve gelecekte söz sahibi, karşılaştıkları meydan okumalara karşı güçlü ve donanımlı olmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

TÜGVA, her alanda özgüven sahibi bir genç neslin hayalini kuranların, geçmiş tecrübeleri dikkate alarak harekete geçmek için en doğru zamanın şimdi olduğunu düşünenlerin vakfıdır. Geçmişimizi şanlı bir tarih, bizi biz yapan değerlere bağlı, geleceği inşa etme iddiası ve iradesi olan gençlerin, gönüllülük ve fedakarlık temelinde, kardeşlik içinde büyük hedeflere yürümelerini amaçlayan TÜGVA, bu amaç doğrultusunda ülke çapında ve uluslar arası ölçekte teşkilatlanma çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜGVA, karar mekanizmalarında gençlerin söz sahibi olduğu, çok yönlü eğitim faaliyetleri, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar yürütmektedir. Mensuplarının araştıran, geliştiren, fikir, katma değer ve aksiyon üreten bireyler olmalarını hedefleyen vakfın temel gayelerinden biri de, bu çalışmaların, gençlerin kişisel gelişimleriyle sınırlı kalmayan ve sadece Türkiye’ye değil, tarihin bu ülkeye yüklediği misyon gereği tüm dünyaya seslenen çalışmalar olmasıdır”

4549 kez okundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye Gençlik Vakfı Yığılca İlçe Temsilcisi Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam