Fatih’te darp edilen kadınla ilgili açıklama ve tutuklama

featured
service

Olay, dün saat 13.30 sıralarında Fatih Malta Çarşısı’nda bir telefoncu dükkânında yaşandı. İddiaya göre, geçtiğimiz gün telefoncuya gelen kadın müşteri, iki kılıf almak istedi. Telefoncu iki kılıf için 450 lira istedi. Ancak kadın 300 lira bıkarak iki kılıfı aldı ve hızla dükkandan çıktı. Dün öğle saatlerinde tekrar dükkâna gelen kadın, bir kılıfı iade ederek parasının verilmesini istedi. Ancak iade ücreti konusunda kadın ile esnaf anlaşamadı. Tartışma sırasında tezgaha vuran kadına esnaf kılıfları attı.

Kadın ise kılıfları alarak dükkan içine fırlattı. İade edilen kılıf için esnafın 100 lira verdiği ancak kadının 50 lira daha istediği iddia edildi. Dükkanda arbede çıktı. İtişmeler sırasında taraflar birbirine vurdu. Olay kapı önünde de sürdü. Bu sırada esnafın akrabası olduğu öne sürülen bir kişi daha olaya dahil oldu. Kadına vuran bu kişiye kapı önünde kadını beklediği belirtilen bir erkek tepki gösterdi.

Cep telefonu kılıfı satan esnaf ve yakını ile kadın ve onu bekleyen erkek arasında kavga büyüdü. İtişmeler sırasında kadın yere düştü. Düşen kadını elinden tutarak yerde sürükleyen esnaf, verdiği parayı geri almaya çalıştı. Çevredeki vatandaşların araya girmesi ile kadın yerden kalkarak sokaktan uzaklaştı.

POLİS BİR KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü olayın sosyal medyada yayılması üzerine çalışma başlattı. Kadına vurduğu belirlenen 32 yaşındaki A.Ü.Ş. gözaltına alındı.

Yapılan incelemede A.Ü.Ş.’nin iş yeri sahibi Y.Ş.’nin yeğeni olduğu belirlendi. A.Ü.Ş.’nin olayın meydana geldiği iş yerinde çalıştığı ve “İş yerinden hırsızlık, kasten yaralama, uyuşturucu madde kullanma, ailenin korunmasına ilişkin kanuna muhalefet, görevi yaptırmamak için direnme” suçlarından toplam 11 suç kaydının olduğu tespit edildi. Yakalanan şüphelinin “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme” suçundan yürütülen soruşturma kapsamında işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği belirtildi.

PARA BIRAKIP KAÇTIĞINI İDDİA ETTİ

Bu arada esnafın verdiği ifadede, kadının 450 lira olan kılıflar için 300 lira bırakarak dükkandan kaçtığını söylediği öğrenildi. Kadının ertesi gün tekrar geldiğini belirten esnafın, tartışma sırasında iade edilen kılıf için 100 lira verdiğini ancak kadının 50 lira daha istediği bunun üzerine ‘ben sana kılıfı o fiyata vermedim parayı bırakıp kaçtın’ dediğini söylediği kaydedildi.

BAKAN YERLİKAYA: GEREĞİ YAPILDI

Olayla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’da sosyal medya hesabından “gereği yapıldı” diyerek açıklamalarda bulundu.

Yerlikaya, ” Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan “Fatih’te bir kadının darp edilmesi ve kutsal değerlerimize küfür edilmesi” olayı ile ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce inceleme yapılmıştır. Olayı gerçekleştiren şahsın 32 yaşındaki A.Ü.Ş. olduğu tespit edilmiş ve şahıs yakalanarak gözaltına alınmış be adli makamlara sevk edilmiştir. Yapılan incelemede; şüpheli şahsın işyeri sahibinin yeğeni olduğu, olayın meydana geldiği işyerinde çalıştığı ve “İşyerinden hırsızlık, kasten yaralama, uyuşturucu kullanma, ailenin korunmasına ilişkin kanuna muhalefet, görevi yaptırmamak için direnme” suçlarından toplam 11 adet suç kaydının olduğu; ayrıca şahsın ‘Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak’ suçundan kesinleşmiş 2 yıl 5 ay 5 gün hapis cezası olduğu tespit edilmiştir. Masum insanlara saldıran, kadınlara şiddet uygulayan, dini ve manevi değerlerimize hakaret eden kim olursa olsun adalet önünde hak ettiği cezayı çekecektir” ifadelerine yer verdi.

İŞ YERİ SAHİBİNİN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Fatih’te, telefon kılıfı iadesi nedeniyle esnaf ile kadın arasında çıkan tartışmanın arbedeye dönüşmesiyle kadın yere düştü. Olayın ardından telefoncuda çalışan bir kişi gözaltına alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan iş yeri sahibi Metin Şakar’ın avukatı Tamer Yılmaz, “Olay bir işçinin kontrolsüzlüğü yüzünden kontrol dışına çıkmış. Müvekkillerimin hiçbir şekilde ne dini değerlere karşı sövgüyü, ne kadına şiddeti, bunun çarşaflı ya da çarşafsız olmasıyla da hiçbir ilgisi yok, bunu tasvip etmemektedirler. Olaya karışan şüpheli, şu an gözaltında. Şüpheliye karşı hiçbir şekilde sahiplenici bir tutum sergilememişlerdir ” dedi.

Olay, dün saat 13.30 sıralarında Fatih Malta Çarşısı’nda bir telefoncu dükkânında yaşandı. İddiaya göre, geçtiğimiz gün telefoncuya gelen kadın müşteri, iki kılıf almak istedi. Telefoncu iki kılıf için 450 lira istedi. Ancak kadın 300 lira bıkarak iki kılıfı aldı ve hızla dükkandan çıktı. Dün öğle saatlerinde tekrar dükkâna gelen kadın, bir kılıfı iade ederek parasının verilmesini istedi. Ancak iade ücreti konusunda kadın ile esnaf anlaşamadı. Tartışma sırasında tezgaha vuran kadına esnaf kılıfları attı. Kadın ise kılıfları alarak dükkan içine fırlattı. İade edilen kılıf için esnafın 100 lira verdiği ancak kadının 50 lira daha istediği iddia edildi. Dükkanda arbede çıktı. İtişmeler sırasında taraflar birbirine vurdu. Olay kapı önünde de sürdü. Bu sırada iş yerinde çalışan ve esnafın akrabası olduğu öne sürülen bir kişi daha olaya dahil oldu. Kadına vuran bu kişiye kapı önünde kadını beklediği belirtilen bir erkek tepki gösterdi. Cep telefonu kılıfı satan esnaf ve yakını ile kadın ve onu bekleyen erkek arasında kavga büyüdü. İtişmeler sırasında kadın yere düştü. Düşen kadını elinden tutarak yerde sürükleyen esnaf, verdiği parayı geri almaya çalıştı. Çevredeki vatandaşların araya girmesi ile kadın yerden kalkarak sokaktan uzaklaştı.

“TASVİP ETMEMEKTEDİRLER”

İş yeri sahibi Metin Şakar’ın avukatı Tamer Yılmaz konuyla ilgili olarak, “Saldırıya uğrayan mağdur hanımefendi olayın 1 gün öncesinde kılıf almış. Tanesi 200 liradan 400 lira fiyat biçilmiş. Pazarlık yapıp 300 liraya almış. Ertesi gün bir tane kılıfı iade etmek istemiş, iş yerine gelmiş. İade talebi iş yeri tarafından kabul edilmiş. 300 lira ödediği için kendisine 150 lira iade edilmiş. Ancak hanımefendi, “Siz bana kılıfın tanesi 200 lira dediniz, 50 lira daha vermeniz gerekir” diye diretmiş. Müvekkillerim o talebi de kabul etmişler. Kendisine 200 lirası iade etmişler. Ancak hanımefendi içerideyken beddua ve hakaretlerine devam etmiş. İş yerinin müştemilatına, girişte bulunan su sebiline zarar vermeye çalışmış, telefonların olduğu cam bankoya vurmaya çalışmış. Sürekli bir tahrik içerisinde davranmış. Müvekkillerim içerideki olayın sonlanması için hanımefendiyi dışarıya çıkarmaya çalışmışlar ancak olay bir işçinin kontrolsüzlüğü yüzünden kontrol dışına çıkmış. Müvekkillerimin hiçbir şekilde ne dini değerlere karşı sövgüyü, ne kadına şiddeti, bunun çarşaflı ya da çarşafsız olmasıyla da hiçbir ilgisi yok, bunu tasvip etmemektedirler. Olaya karışan şüpheli, şu an gözaltında. Şüpheliye karşı hiçbir şekilde sahiplenici bir tutum sergilememişlerdir. Kendisi gözaltındadır. Tutuklanıp tutuklanmayacağına sulh ceza hakimliği karar verecektir. Olay bundan ibarettir” dedi.

TUTUKLANDI

Kadına vurduğu belirlenen 32 yaşındaki A.Ü.Ş. gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan A.Ü.Ş, İstanbul Adliyesine çıkarıldı. Şüpheli, savcılıktaki işlemlerinin ardından TCK’nin 216/1. maddesi uyarınca “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince sorgulanan şüpheli tutuklandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Fatih’te darp edilen kadınla ilgili açıklama ve tutuklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!