Bakan Güler: Türkiye uluslararası platformlarda vazgeçilmez ve etkin bir aktördür

featured
service

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, ‘Ülkemiz, bölgemizde meydana gelen krizlerin önlenmesi ve yatıştırılmasında gerek ilgili ülkeler gerekse uluslararası platformlarda vazgeçilmez ve etkin bir aktördür.’ dedi.

Milli Savunma Bakanlığı, Bakan Güler’in başkanlığında yapılan video telekonferans toplantısında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer kuvvet komutanları ile birlikte yurt içi ve sınır ötesi birliklerin komutanlarının katılımıyla devam eden faaliyetlere ilişkin bilgi alışverişi ve talimatların verilmesini sağladı.

Bakan Güler, Türkiye’nin stratejik konumunun farkında olarak uluslararası güvenlik, barış ve istikrara sağladığı önemli katkıları vurguladı. Ülkenin köklü ve stratejik yaklaşımının, bölgedeki krizlerin önlenmesi ve çözümüne yönelik rasyonel adımların atılmasında etkin bir rol oynadığını belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin profesyonel ve teknik duruşunun, çevredeki kritik gelişmelere karşı sergilediği kontrollü yaklaşımın, sorunların kalıcı çözümüne katkı sağladığına dikkat çekti. Güler, Türkiye’nin uluslararası alanda üstlendiği inisiyatiflerin ve yürüttüğü faaliyetlerin, diğer ülkeler ve uluslararası platformlar tarafından takdir edildiğini ifade etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri olarak, devletin ilgili kurumları ile koordineli ve eşgüdümlü olarak, komşular ve müttefiklerle iyi niyet ilişkileri içinde, küresel güvenlik ve barışın sağlanması için çaba gösterileceğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Güler: Türkiye uluslararası platformlarda vazgeçilmez ve etkin bir aktördür

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!