125 Bin TL’den 1 Milyon 500 Bin TL’ye kadar hibe desteği

featured
service

“(Tebliğ No: 2020/24)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ: 2021/5) gereği başvuru süresi 09/04/2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Yatırım Konuları: 

1) Tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, (Bitkisel Ürünler, Hayvansal Ürünler, Tıbbi Aromatik Ürünler, Çelik Silo ve Soğuk Hava Deposu), 

2) Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisleri (Proje kapsamında yer alan tesislerde kullanılmak üzere) 

3) Su Ürünleri Yetiştiriciliğine Yönelik Yatırımlar (Deniz ve İç Su Yetiştiriciliği) 

4) Hayvansal ve Bitkisel Orijinli Gübre İşlenmesi, Paketlenmesi Ve Depolanması Yatırımları, 

5) Tarımsal Üretime Yönelik Sabit Yatırımlar (Büyükbaş, Küçükbaş ve Kanatlı Yetiştiriciliği Sabit Yatırımları, Sera Yatırımları, Kültür Mantarı Üretimi Sabit Yatırımları, Büyükbaş/Küçükbaş Kesimhane Yatırımları ile Kanatlı Kesimhane Yatırımları, hibe desteği kapsamındadır. Belirtilen yatırım konularına 125 Bin TL’den 1 Milyon 500 Bin TL’ye kadar hibe desteği verilecektir.

2- Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2020/25) Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ: 2021/6) gereği başvuru süresi 23/03/2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Yatırım konuları: 

1) Aile İşletmeciliği Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Altyapı Sistemleri, (Bitkisel ve Hayvansal Ürünlerin İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanması, Çelik Silo, Soğuk Deposu, Ahır, Ağıl, Sebze Yetiştirilen Örtü Altı Tesisleri, Kültür Mantarı, Yenilenebilir Enerji Tesisleri, vb.), 

2) Arıcılık ve Arı Ürünlerinin İşlenmesi ve Paketlemesine Yönelik Yatırımlar, 

3) Bilişim Sistemleri ve Eğitimi Yatırımları (Akıllı Tarım Uygulamaları), 

4) El Sanatları (Zanaatkârlık) ve Katma Değerli Ürünlere Yönelik Yatırımlar (Çinicilik, Çömlek, Dokumacılık, Halı, Kilim, Sabun, Gülsuyu, vb.),

5) İpek Böceği Yetiştiriciliği Yatırımları, 

6) Su Ürünleri Yetiştiriciliği Yatırımları, 

7) Tarımsal Amaçlı Kooperatif ve Birlikler İçin Makine Parkları (Elektrikli Traktör hariç kendinden yürür makineler kapsam dışıdır), 

8) Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Yatırımları, hibe desteği kapsamındadır. Belirtilen yatırım konularına 10 Bin TL’den 250 Bin TL’ye kadar hibe desteği verilecektir.

Tarımsal konularda yeni tesis, tamamlanma, kapasite artırımı ile teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon desteğinden yararlanmak isteyen yatırımcıların “www.tarimorman.gov.tr” adresinde yayımlanmış olan Tebliğ’ler ve Tebliğ’lere bağlı yayımlanmış olan Uygulama rehberi ve eklerine uygun olarak hazırlayacakları projelerin veri girişlerini yukarıda belirtilen tarihlerin sonuna kadar www.tarimorman.gov.tr adresinden başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

5904 kez okundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
125 Bin TL’den 1 Milyon 500 Bin TL’ye kadar hibe desteği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam