Yahudi çocukları nasıl çocuk katili oluyor?

featured
service

İsrailli bir filolog olan Nurit Peled-Elhanan, aynı zamanda Kudüs İbrani Üniversitesi’nde dil ve eğitim profesörü olarak görev yapıyor. Elhanan, İsrail’in eğitim sisteminin Filistinlileri insanlıktan çıkarmadaki rolünü araştırıyor ve bu ideolojilerle beyni yıkanan gençlerin Filistinlileri insan olarak görmelerinin ne kadar zorlayıcı bir durum olduğunu vurguluyor. Daha önce de Yahudi çocukların henüz ilkokul dönemlerindeyken bile beyinlerinin yıkandığına dair bir çok araştırma yer alıyor.

Sorularla islamiyet isimli sitede Yahudilerin neden Müslümanlara düşman oldukları şu şekilde özetlenmiş…. (..) Neden Yahudiler Müslümanlara bu kadar düşman? Tevrat’ta, “Bir şehre girdiğinizde kadın, erkek, çocuk, yaşlı veya nefes alan her şeyi öldürün.” diyor. Bu nasıl olur?

Neden Yahudiler Müslümanlara bu kadar düşman? Bunu sözde Allah söylüyor. Müslüman, bırak bunları ağaca bile zarar veremiyor. İnsanlık değeri ve şerefiyle alakası olmayan bu durumu nasıl sindirebiliyorlar?..

Yahudiler gerçeği bile bile gizleyen, mucizeler gördüğü hâlde hakkı inkâr eden, Peygamberimiz (asm)’in peygamber olduğunu bildiği hâlde kıskançlıklarından onu kabul etmeyen, bu nedenle ona düşmanlık eden ve Allah’ın gazab ve ilanetine uğramış, belirgin özellikleri fesat çıkarmak olan bir kavim.

Yahudi meselesinin bizleri ilgilendiren çok önemli bir yönü de, Kur’an-ı Kerim’de beyan buyurulan İsrâ sûresi ve âyetleridir.

Malûm olduğu üzere, Kur’an-ı Kerim’de Yahudilerle alâkalı değişik birçok âyet bulunmakta ve genel olarak Yahudi’nin yapısı, karakteri, fiilleri bizlere anlatılmaktadır. Yahudi’de ırk ve din, âdeta bütünleşmiştir. Yahudi olmayan Musevî ve Musevî olmayan Yahudi, hemen hemen yok gibidir. Cenâb-ı Hak da bu kavmi lânetlediğini açıkça ifade etmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yahudi çocukları nasıl çocuk katili oluyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!