İŞVERENE MÜJDE! – Yığılcanınsesi Gazetesi

featured
service

     Dünyayı etkisi altına alan pandemi sonrası yaşanılan küresel kriz ile ülkemizde de kuaförden mağazaya, tekstilden otomotive tüm sektörler ciddi anlamda etkilendi. Yaşanan ekonomik sıkıntıları aşmak adına asgari ücrete yüzde elli dolaylarında zam gelmesi ile bu defa da işverenler tarafında işler zorlaştı. Maaliyetlerini yılbaşında yapıp, satış anlaşmalarını yıllık yapan şirketler hammadde maliyetlerindeki artış karşısında darboğaza girdi. Bu durum ülkemiz genelindeki tüm işletmelerin sürdürülebilirliğini etkiledi. 

İşveren bundan böyle personel giderinin yarısını geri alacak. 

Konu ile ilgili Teşvik Akademi Bilişim ve Danışmanlık A.Ş. yönetim kurulu başkanı Ahmet Kuşçu açıklamalarda bulundu. 

Kuşçu, “Devletimiz işçisini düşünürken işvereni de korumaya özen gösteriyor. Bunun için; SGK kapsamında yirmi civarı teşvik ile birlikte İŞKUR teşvik mekanizmalarını devreye sokmakta ve piyasayı canlı tutmaya özen göstermektedir. KOSGEB’ in de sağlamış olduğu hızlı krediler sayesinde piyasaya can suyu sağlamaya çalışılmaktadır.

İşverene yeni bir müjde daha!

05.01.2022 tarihinde resmî gazetede yayımlanan devlet desteği ile ülkenin sıkışan ekonomisi ve aşırı artan maliyetleri ile eğitilmiş insan gücü sayısını artırmak üzere yeni bir teşvik mekanizması devreye sokuldu. 

Ustalık Telafi- MESEM Projesi (Yeni Teşvik) Kapsamı Nedir ?

*İşletmelere 27 hafta boyunca her ay personel başına asgari ücretin yarısı kadar (2.750,18 TL) teşvik ödemesi yapılacaktır.

*Programın tamamı işletme bünyesinde yapılmakta ve işletmede bulunan işçi sayısına göre yapılacak protokolde düzenlenmektedir.

*33 Alan ve 183 Dalda bu program uygulanabilmektedir. (Tüm liste: www.tesvikakademi.com )

*Bu programdan tüm lise ve üniversite mezunları yararlanabilir.

*İstihdam zorunluğu gibi herhangi bir şart yoktur.

*SGK teşviklerinden farklı ve yeni bir destektir.

*MYK Belge zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır.

Kontenjan sınırı!

1 milyon hedef ile başlanan projede yüzde 70 kayıt işlemi ülke genelinde gerçekleştirilmiştir. Bu teşvikten yararlanmayan işletmelerin kontenjan sınırı dolmadan başvuru yapmaları önemlidir.

Teşvik Akademi kurulduğu günden bu yana tüm işletmelerin devlet desteklerinden eksiksiz faydalanmalarını ve bu destekler sayesinde şirketlerini büyütme yolunda her zaman işverenin yanında olmayı amaçlamıştır. Bu doğrultuda, yeni kurulan veya kurulacak olan işletmelerden İSO’nun yayımladığı “Türkiye’nin en büyük ilk 500” listesinde olan birçok büyük firmaya destek vermeye devam etmektedir. İstanbul merkezli kurulan Teşvik Akademi ilk şubesini Düzce merkezinde kurmuştur. Türkiye’nin en genç ili olan Düzce, genişleyen organize sanayi bölgeleriyle sürekli büyümeye devam etmektedir” dedi. 

Düzce ili özelinde firma ölçeği fark etmeksizin ücretsiz teşvik analizi için talepleri beklediğini bildiren Kuşçu, “kanun kapsamında teşvikten yararlanmak isteyen firmalar bizimle iletişime geçebilir” dedi. 

4107 kez okundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İŞVERENE MÜJDE! – Yığılcanınsesi Gazetesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!