Ramazan ÇAKAR

YAZ KUR’ANKURSLARIMIZIN ÖNEMİ

featured
service

   Değerli Yığılcalı kardeşlerim hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor ösözlerime bizleri yaratan sayısız nimetler veren Allah C.C ‘e sonsuz hamd-ü senalar, onun sevgili Resulü, Peygamberimiz Hz. Muhammed’e salat ve selam olsun diyerek başlamak istiyorum. Sizdeğerli Yığılcalı halkımıza da Mevlamın razı olduğu hayırlı ömürler ihsan eylesin… Amin…

 Bir eğitim ve öğretimin sonuna daha geldik çocuklarımız karnelerini alarak tatilin keyfini çıkartmaya başladı bile tabi bazı kardeşlerimizde de sınav telaşı vardı, buda bitti elhamdülillah.

Rabbim YKS ve diğer tüm sınavlara giren kardeşlerimizin gönlüne göre versin. İşte hayat da aslında bu sınavlar gibi aziz dostlarım ne kadar çalışırsan karşılığında iyi bir karne veya okul alıyorsan, dünyada da rabbimizin İslam üzerine yaşamaya ne kadar gayret ve özenli olursan karşılığında Mevla’nın rızasını ve cennetini kazanırsın. Allah herkese rızası üzerine yaşamayı nasip etsin.  Değerli kardeşlerim işte asıl konumuz olan İslam üzerine hayırlı bir ömür ve karşılığında cenneti istiyorsak İslami eğitim şart. Her yaşta şart olduğu gibi özellikle çocuklarımızın mutlaka bu eğitimi alması lazım, nasıl ki okulda eğitim almadan bir iş ve meslek sahibi olamıyorsak dini eğitim olmadan da ahiretimizi kazanamayız. Bu eğitimin başı da camilerimizde her yaz döneminde olduğu gibi 3 Temmuz’da başlayacak Yaz Kur’an Kurslarımızdır. Yaz Kurslarımız çocuklarımız için çok önemlidir malumunuz biz hocaların dahil hepimizin süre ezberleri olsun Kuranı Kerimi okumak olsun ibadet esasları olsun hepsi çocukken Camilerdeki kurslarımızda ne öğrendiysek o kalıcı olarak aklımızda kaldı bunlarla ilk ibadetlerimizi yapmaya başladık hatta devam bile ediyoruz.

 Kur’an’ı Kerim öğreniminin nedenli önemli olduğunu Yüce Kitabımızda Allah C.C şöyle buyurmaktadır.

 “ Ey insanlar! Size rabbinizden bir öğüt, gönüllerdekine şifa, müminler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir.” Yunus S. 10/57  Peygamber Efendimiz S.A.S de;  “ Sizin en hayırlılarınız, Kur’an’ı öğrenen ve öğretenlerinizdir.” Buyurarak bu kurslarımızın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyoruz.

 Yüce Yaratan bizlere değer verdi. Yokluk aleminden varlık alemine getirdi. Rabbimiz bizi çok sevdi. Bize her türlü nimetten bahşetti. Yüce Allah bizlere kıymet verdi. Dünya ve ahiret mutluluğunu elde etmemizi istedi. Yanlışı doğrudan ayırmamız için Peygamberler gönderdi. Kitaplar gönderdi.

Yaz ayı, çocuklarımızın Kur’an-ı Kerim’le buluşma vakti. Yaz ayı, Kur’an-ı Kerim’i çocuklarımızın gönlüne yazma vakti. Yaz ayı, çocuklarımızın Camiyle kaynaşma vakti. Bu yaz, buluşma vakti. Bu yaz, sevgi vakti. Bu yaz arkadaşlık vakti. Kültürel yozlaşmadan mı şikâyetçiyiz? Çaresi Kur’an-ı Kerim’de.

Çocuklarımızın kötü alışkanlıklara müptela olduğunu mu söylüyoruz? Çaresi Kur’an-ı Kerim’de. Ana-babalara saygı kalmadı diye ah-vah mı ediyoruz? Çaresi Kur’an-ı Kerim’de. Vatan-Millet sevgisini çocuklarımıza aşılamak mı istiyoruz? Bu sevgi camilerimizde. Dünyada mutlu, ahirette huzurlu bir nesil mi yetiştirmek istiyoruz? Bu mutluluk ve huzur camilerimizde. İnsanlara saygılı, yaratılan hayvanlara ve yeşile karşı sevgi duyan bir gençlik mi arzuluyoruz? Bu saygı ve sevgi camilerimizde öğretilmekte. 

Haydi, çocuklar Camiye… Haydi, veliler sevgi ve ilgiyle güzel nesiller için çocuklarımızı camiye getirelim kayıtlarımız Din görevlisi hocalarımıza 19 Haziran-10 Temmuz arasında kimlikleriyle yaptırabilirsiniz. Şimdiden hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz eder gelecek Kurban bayramınızı en içten kutlar, Mevlam kurban ibadetlerinizi kabul etsin inşallah. Saygı ve sevgiyle Allaha emanet olun.

YAZ KUR’ANKURSLARIMIZIN ÖNEMİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!