Sinan KAHRAMAN

BİRLİK VE BERABERLİK

featured
service

İnsan, fıtratı gereği daima mutluluğu aramaktadır. Kişinin aradığı mutluluğa kavuşabilmesi ve onu huzurlu bir şekilde yaşayabilmesi için toplum hayatına ihtiyacı vardır. Toplu yaşamaktan başka alternatifi olmayan insanın huzuru ve mutluluğu da, toplumun huzur ve mutluluğuna bağlıdır.

Farklı görüş ve özelliklere sahip, çeşitli bireylerden oluşan toplum fertlerinden hiç birinin üslendiği görev, diğerine kıyasla küçümsenemez. Toplumda ; Âlim-Cahil, Zengin-Fakir, Mevki – Makam , Alt – Üst bütün kesimleriyle tam bir birlik-beraberlik oluştuğunda birlikte yaşamanın bir anlamı olabilir.

Bizlerde Yığılca halkı olarak hiçbir İNSAN sınıf farkı gözetmeksizin ortak sorunlarda , birleşip kenetlenmek ve bu sorunları gidermek veya gidermeye çalışmak tüm Yığılcalıların ortak görev ve yükümlülükleridir.

İşte bu birlik beraberlik halkın en küçük topluluğundan başlayarak , en büyük topluluğuna düşen asli görevdir . İlçemizin sorun ve sıkıntılarını birlik ve beraberlik sayesinde en kısa sürede açılabileceğini bilmek ve bunun için çalışmaktır .
Değerli hemşerilerim birlik beraberlik diyoruz , birlik ; bizi biz yapan değerdir .

Yüce ALLAH , Yüce Kitabında ; “Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’ân’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin “. diye bizlere bildiriyor .

ALLAH CC ayrılıkçıları , bölücüleri, sevmez ve biz insanları bir kez daha bakın nasıl uyarıyor; “Kendilerine apaçık deliller geldikten sonra parçalanıp ayrılığa düşenler gibi olmayın. İşte onlar için büyük bir azap vardır. “

Tek bir Allah’a, aynı Peygambere ve aynı Kitaba inanmış olan Müslümanların Kur’ân’ın etrafında birleşmeleri, “birlikte dirlik vardır.” ilkesine sarılmaları, asla bölünüp parçalanmamaları öğütlenmiştir.

Tarihe baktığımız zaman görürüz ki, birlik ve beraberliğini devam ettiren milletler, yücelmiş ve yükselmişlerdir. Bölünüp parçalanan ve bölücülüğün pençesine düşen milletler ise tarih sahnesinden silinip gitmişlerdir.

Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY :

“Girmeden bir millete tefrika, düşman giremez,

Toplu vurdukça gönüller, onu top sindiremez.

Sen, ben desin efrat, aradan vahdeti kaldır.

Milletler için, işte kıyamet o zamandır”
dizeleriyle bu gerçeği açık bir şekilde ifade etmiştir.

Toplumu birleştiren, gerçek manada huzur, barış ve güven ortamını sağlayan tek yol; milli ve manevî birlik anlayışı içerisinde, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamaktır. Bu kapsamda Kamu Kurum ve Kuruluşları , Sivil Toplum Kuruluşları , birlik ve beraberlik en güzel örneklerindendir .

Bunca bir, bir, bir, var iken, Olur mu ayrılık.

Bir elin nesi var, iki elin sesi var, Gelin birlik olalım.

İşi kolay kılalım, Hep birlikte şu duaya diyelim amin.

Allah’ım birliğimizi , dirliğimizi daim eyle.
Allah’ım Vatanımızı , Milletimizi bölmek isteyenlere fırsat verme .
Allah’ım İslam’a , Müslümanlara yardım eyle.
Ülkemize, Milletimize, Devletimize kuvvet ver .
Ordumuzu daima muzaffer eyle .
ALLAH MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİ DEVLETİNİ KORUSUN VE YÜCELTSİN

BİRLİK VE BERABERLİK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Yığılcanın Sesi Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Reklam